El. MŚ 2022: Edoardo Reja rozgoryczony po skandalu w Tiranie. "Wstyd dla całej Albanii"

2021-10-13, 10:22

Edoardo Reja. Foto: PAP/Leszek Szymański

Reprezentacja Polski pokonała w Tiranie Albanię po bramce Karola Świderskiego w eliminacjach MŚ 2022, ale nie obyło się bez skandalu na stadionie w Tiranie. Pod koniec meczu sędzia Clement Turpin musiał na kilkanaście minut przerwać spotkanie. Rozgoryczenia po ostatnim gwizdku nie krył selekcjoner gospodarzy Edoardo Reja. - To przynosi wstyd całej Albanii - przyznał.

• W pierwszym meczu między dwiema drużynami Polska rozbiła Albanię na PGE Narodowym 4:1
  • Liderem grupy eliminacyjnej I jest Anglia przed Polską i Albanią
  • W eliminacjach do mundialu 55 drużyn zostało podzielonych na 10 grup eliminacyjnych
  • Łącznie w Katarze zagra trzynaście europejskich reprezentacji
  • Eliminacje na Starym Kontynencie potrwają do listopada 2021 roku

Biało-Czerwoni nie bez kłopotów wygrali ważny mecz w Tiranie w ramach eliminacji MŚ 2022. To drugie zwycięstwo nad Albanią w ostatnich miesiącach. Wcześniej podopieczni Paulo Sousy rozbili zespół Edoardo Reji na PGE Narodowym 4:1. Teraz skromnie pokonali gospodarzy na ich terenie 1:0. Chwilę po bramce Karola Świderskiego sędzia Clement Turpin przerwał mecz z powodu skandalicznego zachowania pseudokibiców na stadionie w Tiranie np. rzucania plastikowych butelek na murawę. Francuski arbiter już wcześniej zwracał uwagę delegatowi FIFA na niewłaściwe zachowanie kibiców. Po kilku minutach piłkarze wrócili na boisko.

Mecz w Tiranie podsumowują Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski (IAR) 1:15
+

Żalu do zachowania pseudokibiców miał selekcjoner gospodarzy Edoardo Reja. - Szkoda, że trzeba było przerwać mecz. Straciliśmy tym samym szanse na szybkie wyrównanie - zaznaczył Włoch. Dodał również: "Jestem zadowolony z gry mojej drużyny. Nie była tak dobra, jak w dwóch ostatnich grach, co było spowodowane brakiem dwóch kluczowych zawodników. Miałem ograniczone możliwości zmian".

Reja nie krył rozgoryczenia po ostatnim gwizdku francuskiego arbitra. - Przez takie zachowanie kibiców nie mieliśmy szans na natychmiastową reakcję. To nie powinno mieć miejsca. Takie zachowanie to wstyd. To przynosi bardzo złe skutki w postrzeganiu Albanii na arenie międzynarodowej. Oby to było ostatni raz, oby ten stadion nigdy czegoś podobnego już nie widział - podkreślił.

W innych spotkaniach grupy I Anglicy zremisowali na Wembley z Węgrami 1:1, z kolei Andora pokonała na wyjeździe San Marino 3:0.

We wcześniejszym październikowym meczu podopieczni Paulo Sousy pokonali na PGE Narodowym San Marino 5:0. Było to również ostatnie spotkanie Łukasza Fabiańskiego w reprezentacji Polski. Kolejne mecze Biało-Czerwoni rozegrają w listopadzie - (12.11 z Andorą, godz. 20.45) i na zakończenie eliminacji z Węgrami (15.11, godz. 20.45).

Na dwie kolejki przed końcem eliminacji w tabeli grupy I prowadzi Anglia - 20 pkt, Polska ma 17 punktów, a Albania - 15. Zwycięzca grupy awansuje na przyszłoroczne mistrzostwa świata, a druga drużyna zagra o mundial w barażach.

Eliminacje do MŚ 2022 w Katarze rozpoczęły się w marcu i w Europie potrwają do końca listopada.