more_horiz
Wiadomości

Robert Kubica i nie tylko. Trzech Polaków w finałowej rundzie sezonu ELMS w Portimao

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 15:05
W finałowej rundzie sezonu European Le Mans Series (ELMS), która odbędzie się w portugalskim Portimao prócz Roberta Kubicy (WRT) i Mateusza Kaprzyka (Inter Europol Competition) zobaczymy jeszcze jednego polskiego kierowcę. 
Robert Kubica
Robert KubicaFoto: print screen/Twitter/Orlen Team
  • Sezon 2021 w ELMS składa się z sześciu rund. Każda trwa cztery godziny
  • Prócz wyścigów długodystansowych Polak wciąż pełni rolę kierowcy rezerwowego i rozwojowego w zespole Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen

Podczas ostatniej rundy ELMS załoga Oreci 07-Gibson z numerem 41 okazała się najlepsza na belgijskim torze, dzięki czemu udało się przypieczętować mistrzostwo serii w klasie LMP2. Dla Roberta Kubicy był to debiut w nowej serii, którą łączy z obowiązkami kierowcy rezerwowego w zespole F1 Alfa Romeo Racing Orlen. 

Teraz na kierowców czeka finałowa rywalizacja na torze w Portimao. W Portugalii pojawi się 41 zespołów w trzech różnych kategoriach. W klasie LMP2 triumf zapewniła sobie ekipa WRT z Kubicą w składzie. 

Daytona Kubica 1200F.jpg
Kubica wystartuje w dwóch ostatnich rundach WEC. Polak spróbuje sił w długodystansowych MŚ

W Portugalii prócz Kubicy i Kaprzyka pojedzie... Patryk Krupiński. Polak zadebiutuje w prototypach i ELMS. Dołączy do załogi #14 Inter Europol Competition obok Kaprzyka i Nicolasa Pino. Krupiński jest tzw. gentleman driver, czyli prowadzi swój biznes, a w weekendy ściga się samochodami GT. Ma swój zespół JP Motorsport, znany z serii DTM

. 

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Kubica wystartuje w dwóch ostatnich rundach długodystansowych MŚ (WEC), które odbędą się w Bahrajnie. Polak pojedzie w ekipie High Class Racing, z którą startował w tegorocznej Daytonie 24h. Rywalizację zaplanowano w dniach - 30 października (wyścig 6-godzinny) i 6 listopada (8-godzinny). Krakowianin dołączy do Andersa Fjordbacha i Dennisa Andersena i będzie rywalizował samochodem z numerem "20" High Class Racing Oreca 07-Gibson.

W tym sezonie Polak dwukrotnie zastąpił zakażonego koronawirusem SARS-CoV-2 Kimiego Raikkonena i wystąpił w Grand Prix Holandii oraz na włoskiej Monzy. Dotychczas Polak zaliczył... 99 startów w F1. 

European Le Mans Series to wyścigi długodystansowe, w których kierowcy mają do dyspozycji prototypy klasy LMP oraz samochody sportowe klasy GT. Kierowcy zmieniają się za kierownicą. Sezon 2021 w ELMS składa się z sześciu rund. Każda trwa cztery godziny.


Czytaj także:

red/Twitter/Motohigh.pl


Zobacz także

Zobacz także