more_horiz
Wiadomości

Zmiany w PZN dopiero po igrzyskach w Pekinie. Tajner: nie czuję się wypalony

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 21:32
- Wiem, że środowisko mocno patrzy w stronę Adama Małysza, ale z mojej perspektywy ciężko jest mi tutaj opiniować - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Apoloniusz Tajner, obecny prezes PZN. W krajowym związku szykują się zmiany, ale dopiero po igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Pewne jest, że Tajner nie będzie już prezesem, gdyż statut PZN nie pozwala, aby pełnił tę funkcję trzecią kadencję z rzędu.
Apoloniusz Tajner
Apoloniusz TajnerFoto: FORUM/Tomasz Jedrzejowski

Dla Apoloniusza Tajnera, obecnego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego są to ostatnie chwile na stanowisku szefa krajowej federacji. Do zmian na szczycie dojdzie wprawdzie dopiero po zimowych igrzyskach w Pekinie, ale już trwają spekulacje, kto może zostać następcą byłego trenera kadry Biało-Czerwonych. 

Shutterstock Noriaki Kasai 1200F.jpg
Pekin 2022: 49-letni Kasai wciąż liczy na igrzyska. Najpierw trzeba pokonać japońską młodzież

- Na sytuację związaną z wyborami nowego prezesa w PZN wpływ będą miały wyniki w Pekinie oraz generalnie w sezonie. Nie mam żadnego obozu, ale bardzo dobrze współpracuje ze wszystkimi ośrodkami [...] Moja kadencja już się kończy, ale nie wiem jeszcze, jak to będzie wyglądało. Osobiście nie czuję się wypalony - przyznał Tajner w rozmowie z Polskim Radiem. 

Prezes PZN zaznaczył, że jeżeli nie będzie większych zmian, chętnie współpracowałby dalej ze związkiem. - Na pewno mam siły na kolejne cztery lata, a potem zobaczymy czy będę miał [...] Zawsze sobie tak marzyłem, że jak będę wyłączony z tego aktywnie, to chętnie pracowałbym z dziećmi. Nie wiem, czy nawet kiedyś tego nie będę robił - podkreślił. 

Posłuchaj
02:53 Tajner.mp3 Z Apoloniuszem Tajnerem rozmawiał Andrzej Grabowski (IAR) 

PŚ w skokach w sezonie 2021/2022 rozpocznie się w dniach 20-21 listopada w Niżnym Tagile. Tydzień później skoczkowie będą rywalizować w fińskiej Ruce. 

sporty zimowe kalendarz 1200 f
Zima 2021/2022. Skoki, biathlon, narciarstwo alpejskie, biegi narciarskie i łyżwiarstwo szybkie - KALENDARZ

W pierwszej fazie sezonu Pucharu Świata 2021/2022, w zawodach w Niżnym Tagile, Ruce, Wiśle, Klingenthal i Engelbergu, Polacy będą mogli wystawić siedmiu zawodników. W ubiegłej edycji Kryształową Kulę zdobył Norweg Halvor Egner Granerud. Kamil Stoch zajął trzecie miejsce. 

Czytaj także: 

red/IAR

Zobacz także

Zobacz także