El. MŚ 2022: Andora - Polska. Pewne zwycięstwo Biało-Czerwonych dało baraże

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 21:15
Reprezentacja Polski w swoim przedostatnim meczu fazy grupowej eliminacji mistrzostw świata w Katarze wygrała 4:1 z Andorą. Biało-Czerwoni zapewnili sobie miejse w barażach o udział w mundialu.
Robert Lewandowski w meczu z Andorą
Robert Lewandowski w meczu z AndorąFoto: r PAP/Andrzej Lange

Spotkanie w radiowej Jedynce komentowali Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski, zapraszamy do posłuchania.

54:24 Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują I połowę meczu Andora - Polska (Jedynka) Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują I połowę meczu Andora - Polska (Jedynka)

50:04 Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują II połowę meczu Andora - Polska (Jedynka) Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują II połowę meczu Andora - Polska (Jedynka)

Polacy, którzy byli zdecydowanym faworytem, w zaskakujący sposób znaleźli się w jeszcze lepszej sytuacji już na samym początku spotkania z Andorą.

Nie minęło kilkanaście sekund meczu, a z czerwoną kartą po ataku na Kamila Glika z boiska wyleciał Ricard Fernandez.

Po nieco ponad dziesięciu minutach Biało-Czerwoni mieli już pewne prowadzenie 2:0 po golach Lewandowskiego i Jóźwiaka.

Przed przerwą gospodarze zdołali zdobyć kontaktowego gola, co po raz kolejny nie wystawia dobrego świadectwa naszej defensywie, ale chwilę później wynik podwyższył Milik.

Polacy niepodzielnie panowali na murawie, kontrolowali przebieg tego meczu, ale nie forsowali tempa i nie wrzucali najwyższego biegu.

W drugiej części gry stworzyli jeszcze kilka sytuacji, ale ta odsłona meczu przyniosła tylko drugiego gola Roberta Lewandowskiego, który poprawił swoje niesamowite statystyki tego roku. Była to 62. bramka napastnika.

Biało-Czerwoni dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie drugie miejsce w grupie i udział w barażach do mundialu, ale na to, kto będzie ich rywalem, muszą jeszcze poczekać.

Zadanie zostało wykonane, obyło się bez kontuzji, a wygrana była pewna - najważniejsze zadania jednak dopiero przed piłkarzami Paulo Sousy, którzy w piątek mieli okazję do potrenowania wielu elementów gry.

Andora - Polska 1:4

Bramki: 0:1 Lewandowski (5), 0:2 Jóźwiak (11), 1:2 Cervos (45+1), 1:3 Milik (45+2), 1:4 Lewandowski (73)

Składy:

Andora: Iker Alvarez - San Nicolas, Llovera, Vales, Alavedra, Cervos - Clemente, Vieira, Pujol, Alaez - Ricard Fernandez

Polska: Szczęsny - Bereszyński, Glik, Rybus, Jóźwiak - Zieliński, Krychowiak, Klich, Frankowski, Lewandowski, Milik

22:40

Koniec spotkania, pewnie wygrywamy ze słabszym rywalem, chociaż nie udało nam się zachować czystego konta. Czekamy na poniedziałkowe spotkanie z Węgrami.

A co najważniejsze, mamy miejsce w barażach do mistrzostw świata!

22:36

Wkraczamy w doliczony czas gry, czy jeszcze uda się zdobyć kolejnego gola?

22:30

Piątek próbował uderzenia głową, ale bez zagrożenia. Mecz powoli dobiega końca.

22:23

Świetna szansa Lewandowskiego, ale tym razem snajper trafia prosto w ręce golkipera.

22:17

Jest czwarty gol, Robert Lewandowski trafia po raz drugi. Ładne dogranie Zielińskiego z rzutu rożnego, kapitan pokonuje bramkarza uderzeniem głową.

22:15

Pierwsza groźna akcja Casha, ale ostre dośrodkowanie wyłapane przez golkipera.

22:08

Zmiany w naszej kadrze. Wchodzą Piątek, Linetty i debiutujący w kadrze Matty Cash, boisko opuszczają Krychowiak, Frankowski i Klich.

22:05

Grzegorz Krychowiak w końcu ogląda żółtą kartkę. Nieodpowiedzialne zachowanie naszego zawodnika, który sfaulował daleko od naszej bramki.

Trzeba jednak zaznaczyć, że pomocnik nie zagra z Węgrami, będzie zaś dostępny do gry w barażach.

22:00

Milik z drugim golem, jednak sędzia odgwizdał spalonego polskiego napastnika.

22:00

Grzegorz Krychowiak mocno pracuje na żółtą kartkę. Kolejny faul pomocnika, ale jak dotąd sędzia jest wyjątkowo tolerancyjny.

21:58

Frankowski szuka Lewandowskiego w polu karnym, dobra centra, ale nie ma gola - dobrze spisał się Iker Alvarez.

21:57

Andora próbowała wyjścia z kontrą, jednak zamiary gospodarzy skutecznie ostudził Bartosz Bereszyński.

21:52

Dobra centra Zielińskiego z rzutu wolnego, ale Milik uderza bardzo niecelnie.

21:50

Biało-Czerwoni rozpoczęli drugą połowę.

21:35

Przerwa.

21:33

I błyskawiczna odpowiedź - Arkadiusz Milik uspokaja sytuację strzałem z bliskiej odległości.

21:32

Niespodzianka - Andora strzela bramkę po dobrze wykonanym rzucie wolnym. Żaden z naszych zawodników nie wyjaśnił sytuacji, a piłka zaskoczyła Wojciecha Szczęsnego.

21:29

Mamy kontrolę nad tym meczem, błyskawicznie przechwytujemy piłkę, staramy się szybko rozgrywać, budować nasze akcje.

To spotkanie można już bardziej traktować w kategoriach szkoleniowych, ale widać, że Paulo Sousa cały czas stara się poprawiać najważniejsze dla niego elementy gry Polaków.

21:25

Szczęsny interweniuje daleko od bramki, ale skutecznie. Polacy spuścili nieco z tonu, jednak wydaje się, że nie można się temu dziwić - szybko wykonali najważniejszą część zadania i nie muszą forsować tempa.

21:19

A tak wyglądał gol Kamila Jóźwiaka:

21:16

Milik próbuje uderzenia głową, jednak minimalnie niecelnie. Wydaje się, że powinniśmy mieć rzut rożny, ale sędzia nie zauważył, że futbolówka trąciła zawodnika gospodarzy.

21:13

Kapitalne przyjęcie Lewandowskiego i zejście z nią do środka, obrońca rywali był kompletnie zdezorientowany, ale kolejne defensor zatrzymał naszego kapitana.

21:08

Żółta kartka dla Klicha i dla Pujola. Spięcie piłkarzy na naszej połowie, piłkarz rywali reklamował, że został uderzony łokciem przez naszego zawodnika.

21:05

Lewandowski próbował przymierzyć sprzed pola karnego, ale potężny wolej napastnika Bayernu trafia w jednego z obrońcow.

21:00

Tym razem szansa Klicha, ale bramkarz rywali broni w świetnym stylu.

20:59

Znów niezła akcja rozegrana ze skrzydła, Biało-Czerwoni pracowali nad tym elementem na ostatnich treningach - jak widać, przynosi to oczekiwany skutek.

20:57

Staramy się dłużej rozegrać akcję i to przynosi skutek. 11. minuta i gol Kamila Jóźwiaka.

20:54

Przyznajmy, że nie trzeba było długo czekać...

20:52

Pięć minut zajęło Biało-Czerwonym strzelenie pierwszego gola w tym meczu.

20:52

Gol! Dobre rozegranie, piłka trafia do czyhającego w polu karnym Lewandowskiego i mamy prowadzenie.

20:50

Na razie zawodnicy mają problemy z murawą, widać, że potrzebują czasu, żeby odnaleźć się na tym boisku. Piłkarze Andory próbują zaskoczyć Szczęsnego strzałem z dystansu, ale nieskutecznie.

20:48

Pierwsza akcja tego meczu i... rywale grają w dziesiątkę. Czerwona kartka dla Ricarda Fernandeza po brutalnym ataku na Kamila Glika.

20:46

Zaczynamy spotkanie!

20:36

Oczywiście czekamy na debiut zawodnika, który w ostatnim czasie budził największą uwagę kibiców. Matty Cash ostanie szansę już dziś?

20:12

Przed nami rozgrzewka, już niedługo pierwszy gwizdek dzisiejszego meczu.

19:48

Polscy piłkarze już na stadionie, zdążyli też dokonać inspekcji murawy.

19:36

Paulo Sousa postawił na mocny skład. Czy Robert Lewandowski powiększy swój niesamowity bramkowy dorobek?

19:30

Znamy już skład, w którym wystąpią Polacy. Paulo Sousa desygnował do gry następującą jedenastkę:

18:06

Czekamy na przedostatnie spotkanie Biało-Czerwonych w fazie grupowej eliminacji do mundialu.

Nie ma co ukrywać - dzisiaj po prostu trzeba wygrać, a każdy inny wynik będzie prawdziwą sensacją.