more_horiz
Wiadomości

Kto w Klingenthal, a kto w Vikersund? Sześciu Polaków poskacze w Pucharze Kontynentalnym

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 15:00
Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek będą reprezentować Polskę na zawodach Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Z kolei na zawody Pucharu Kontynentalnego w Vikersund Biało-Czerwoni wyślą sześcioosobowy skład.
Kamil Stoch na skoczni w Niżnym Tagile
Kamil Stoch na skoczni w Niżnym TagileFoto: Reuters/Forum
  • Puchar Świata nie rozpoczął się po myśli Polaków - najwyżej notowany Kamil Stoch zajmuje dopiero 12. miejsce
  • Na zawody w Klingenthal zgodnie z zapowiedzią PZN poleci tylko czterech polskich skoczków

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl

W niedzielnym konkursie w Wiśle wystartowało aż 11 Polaków, ale tylko trzech z nich awansowało do drugiej serii. Najlepszy z naszych zawodników był Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Piotr Żyła zajął 25. miejsce, a tuż za nim uplasował się Aleksander Zniszczoł.

Polski Związek Narciarski poinformował, że do Niemiec poleci tylko czterech zawodników. Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Klemens Murańka udadzą się na treningi do Ramsau, by szlifować formę na kolejne zawody.

Najbliższe konkursy w Klingenthal odbędą się w sobotę i niedzielę, 11-12 grudnia. Następnie cykl Pucharu Świata przeniesie się do szwajcarskiego Engelbergu, gdzie skoczkowie zmierzą się 18 i 19 grudnia.

Poznaliśmy także skład polskiej kadry na zawody Pucharu Kontynentalnego w Vikersund. Tam Biało-Czerwonych będą reprezentować Jarosław Krzak, Stefan Hula, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Jan Habdas i Klemens Joniak.

PŚ skoki serwis baner grafika 1200.jpg
PUCHAR ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH 2021/2022

W PŚ 2021/2022 zaplanowano łącznie 28 konkursów indywidualnych i siedem drużynowych, w tym dwa zespołów mieszanych. Rywalizacja zakończy się 27 marca w słoweńskiej Planicy.

Czytaj także: 

bg

Zobacz także

Zobacz także