more_horiz
Wiadomości

Kacper Kozłowski o krok od transferu do Premier League. Potwierdza dyrektor Pogoni Szczecin

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 08:06
Kacper Kozłowski wkrótce może opuścić Pogoń Szczecin i przenieść się do jednego z klubów angielskiej Premier League. W rozmowie z Radiem Szczecin dyrektor sportowy "Portowców" Dariusz Adamczuk potwierdził, że rozmowy są już na mocno zaawansowanym etapie. 
Wydaje się, że transfer Kacpra Kozłowskiego do jednego z klubów Premier League wydaje się być przesądzony. Przenosiny Polaka potwierdził również dyrektor sportowy Pogoni Szczecin
Wydaje się, że transfer Kacpra Kozłowskiego do jednego z klubów Premier League wydaje się być przesądzony. Przenosiny Polaka potwierdził również dyrektor sportowy Pogoni SzczecinFoto: Shutterstock.com/MaciejGillert
  • Dyrektor sportowy klubu Dariusz Adamczuk potwierdził na antenie Radia Szczecin, że transfer Polaka do Premier League wydaje się być przesądzony
  • Kacper Kozłowski jest wychowankiem Pogoni Szczecin
  • Kwota transferu opiewałaby na rekordową w historii "Portowców" kwotę 10 milionów euro

Kacper Kozłowski w Premier League?

Nie jest tajemnicą, że od dawna przesądzony był los transferu Kacpra Kozłowskiego, który pokazywał wysoką formę, zarówno w klubie jak i reprezentacji prowadzonej przez Paulo Sousę.

Dariusz Adamczuk co prawda nie zdradził nazwy klubu, do którego przeniósłby się zawodnik Pogoni Szczecin, ale media są pewne, że chodzi o Brighton & Hove Albion. Zdaniem dyrektora sportowego wychowankiem "Portowców" zagraniczne kluby interesowały się już od dłuższego czasu.

-  Nic nie jest przesądzone, ale będzie bardzo ciężko utrzymać Kacpra. Walczymy o to, żeby mógł zostać z nami na rundę wiosenną. Ale to może być ciężko..., nie chcę oszukiwać kibiców Pogoni Szczecin - prowadzimy rozmowy z angielskim klubem. Myślę, że Kacper, dokonując tego wyboru poszedł w kierunku, żeby to nie był topowy klub, żeby miał szansę grania w tej najsilniejszej na świecie lidze - powiedział Adamczuk na antenie Radia Szczecin.

Historyczne pieniądze na stole

Kwotę transferu szacuje się na około 10 milionów euro - byłby to rekord w historii Pogoni Szczecin.

Jedyną kwestią sporną w negocjacjach z Brighton ma być jego wypożyczenie zaraz po przenosinach na Wyspy. Kozłowski miałby trafić do belgijskiego Royale Union Saint-Gilloise, który pozostaje w grze w walce o mistrzostwo kraju. 18-latek miałby zdobywać tam doświadczenie i ogrywać się na najwyższym poziomie. Potrzebne jest mu również wymagane 15 punktów, żeby otrzymać pozwolenie na pracę dla osób spoza Wielkiej Brytanii. Obecnie ma tych punktów 12, ale według Meczyki.pl – dwa kolejne zostaną mu przyznane za ostatnie występy w reprezentacji Polski U21.

18-letni Kacper Kozłowski zadebiutował w kadrze w marcu tego roku w meczu z Andorą. Miał wtedy jedynie 17 lat i 163 dni, co oznacza, że był drugim najmłodszym debiutantem w polskiej kadrze - Młodszy od niego był tylko Włodzimierz Lubański, który reprezentacyjny debiut zaliczył w wieku 16 lat i 188 dni.

Podczas meczu z Hiszpanią na Euro został z kolei najmłodszym piłkarzem w historii, który zagrał w tym turnieju (17 lat i 246 dni).

Czytaj także:

/Radioszczecin.pl

Zobacz także

Zobacz także