more_horiz
Wiadomości

Robert Lewandowski zareagował na decyzję Paulo Sousy. Jest "zaskoczony i zszokowany"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 09:32
Rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski przyznał na Twitterze, że rozmawiał z Robertem Lewandowskim na temat zaskakującego odejścia z reprezentacji Paulo Sousy. Kapitan polskiej kadry miał być bardzo zaskoczony decyzją Portugalczyka.
Rzecznik reprezentacji zdradził, że rozmawiał ws. odejścia Paulo Sousy z Robertem Lewandowskim
Rzecznik reprezentacji zdradził, że rozmawiał ws. odejścia Paulo Sousy z Robertem LewandowskimFoto: PAP/Radek Pietruszka
  • Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa chce zakończyć współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej 
  • W niedzielę 26 grudnia prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował, że Sousa poprosił o rozwiązanie kontraktu
  •  Wszystko wskazuje na to, że potwierdzi się widoczna w jego karierze tendencja - Portugalczyk rzadko utrzymuje posadę dłużej niż przez kilkanaście miesięcy

Paulo Sousa pracuje z reprezentacją Polski od stycznia tego roku, poprowadził Biało-Czerwonych w 15 spotkaniach, w tym podczas Euro 2020, kiedy to nie udało się wyjść z grupy. 

Najbliższym celem selekcjonera mają być baraże, które zadecydują o udziale w tegorocznym mundialu w Katarze. Polscy piłkarze zagrają w Moskwie z Rosją, a w przypadku wygranej Biało-Czerwoni zmierzą się ze Szwecją lub Czechami.

Ostatnie doniesienia wskazują jednak na to, że Portugalczyk wcale nie musi być tym, który poprowadzi kadrę w arcyważnych meczach. 

W niedzielę Cezary Kulesza potwierdził na Twitterze, że Paulo Sousa chce rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron.

"Dziś zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z Polskiego Związku Piłki Nożnej z powodu oferty z innego klubu. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem" - czytamy.

Do sprawy odniósł się także Zbigniew Boniek, który zatrudnił Paulo Sousę. Czuję się dziwnie (...) Wywiązał się z zadań pół na pół - powiedział były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zdaniem portugalskich mediów selekcjoner reprezentacji Polski doszedł do porozumienia z Flamengo i przejmie klub już w styczniu.

Choć prezes Kulesza nie zamierza ułatwiać odejścia Sousie, to mało kto wyobraża sobie pozostanie Portugalczyka na stanowisku, dlatego PZPN rozpoczął już poszukiwania nowego selekcjonera, który poprowadzi kadrę w marcowych barażach.

Posłuchaj
00:26 Kulesza Sousa W rozmowie z Polskim Radiem, Kulesza opowiedział jak wyglądała niedzielna rozmowa z portugalskim trenerem. Prezes przyznał, że nie spodziewał się takiej informacji, bo przecież widzieli się kilka dni przed świętami i rozmawiali w przyjaznej atmosferze (IAR)

 

Rzecznika PZPN zapytano na Twitterze o reakcję Roberta Lewandowskiego. Zdaniem Kwiatkowskiego kapitan Biało-Czerwonych jest bardzo zaskoczony kuriozalną decyzją Paulo Sousy.

Portal Meczyki.pl otrzymał komentarz od Moniki Bondarowicz, rzeczniczki "Lewego". Jej zdaniem gwiazdor reprezentacji jest "zaskoczony i zszokowany decyzją selekcjonera".

Złota Piłka 2021: Lewandowski zaszokował świat, ale ni e elektorów

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także