more_horiz
Wiadomości

Marcelo Mendez zostanie trenerem Asseco Resovii Rzeszów. Utytułowany Argentyńczyk wraca do Europy

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 12:33
Potencjalny selekcjoner polskich siatkarzy Marcelo Mendez zostanie trenerem Asseco Resovii Rzeszów - informuje "Polsat Sport". Argentyński szkoleniowiec po 13 latach wraca do europejskiej siatkówki.
Marcelo Mendez jest jednym z kandydatów na selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski. Argentyńczyk zostanie trenerem Asseco Resovii Rzeszów
Marcelo Mendez jest jednym z kandydatów na selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski. Argentyńczyk zostanie trenerem Asseco Resovii RzeszówFoto: FORUM/Fernando Bizerra/EFE

Alberto Giuliani zwolniony z Asseco Resovii Rzeszów

Wcześniej o zwolnieniu Alberto Giulianiego z podkarpackiej ekipy informował "Przegląd Sportowy". Asseco Resovia Rzeszów jeszcze nie potwierdziła tych doniesień, ale równie zgodne są włoskie media, które mówią o zwolnieniu Giulianiego. 

Jeszcze przed sezonem PlusLigi klub z Podpromia przebudował skład, by walczyć o najwyższe cele. Tymczasem zespół ze stolicy Podkarpacia wygrał zaledwie 5 z 12 spotkań w rundzie zasadniczej i zajmuje dopiero siódme miejsce w tabeli. 

Zawodnicy Resovii Rzeszów mieli już się dowiedzieć o zwolnieniu Giulianiego, a oficjalny komunikat ma się pojawić w poniedziałek. 

Marcelo Mendez na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Tokio prowadził reprezentację Argentyny, z którą zdobył brązowy medal. Zespół w ogóle nie był brany pod uwagę jeżeli chodzi o strefę medalową. Argentyńczyk jest również jednym z kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski, ale zgodnie z wytycznymi prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego nie może łączyć funkcji trenera kadry z pracą w klubie. 

Marcelo Mendez i lista potencjalnych następców Heynena

Mendez wraca do Europy po 13 latach. W 2008 roku kończył pracę z reprezentacją Hiszpanii, prowadził również zespół Drac Palma. Później przeniósł się do Brazylii, gdzie pracował w Sada Cruzeiro Vôlei, z którym zdobył sześć mistrzostw kraju. 

Prócz Marcelo Mendeza kandydatami na trenera Biało-Czerwonych są: Lorenzo Bernardi, Andrea Gardini, Płamen Konstantinow i faworyt prezesa PZPS Nikola Grbić. Nazwisko następcy Vitala Heynena poznamy 12 sytcznia. 


Czytaj także:

/Polsat Sport/Przegląd Sportowy

Zobacz także

Zobacz także