more_horiz
Wiadomości

Koniec Paulo Sousy w reprezentacji Polski. Grzegorz Lato: to żaden trener tylko niepoważna osoba

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 16:48
Paulo Sousa wkrótce przestanie pełnic funkcję selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Obecnie trwają medialne spekulacje na temat następcy Portugalczyka. - To nie pierwszy taki jego "numer" - tak Grzegorz Lato skomentował informację, że Sousa podpisał umowę o pracę z brazylijskim klubem Flamengo. Były prezes PZPN nie kryje irytacji z powodu zachowania trenera Biało-Czerwonych.
Postawę selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy mocno skrytykował były prezes PZPN Grzegorz Lato
Postawę selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy mocno skrytykował były prezes PZPN Grzegorz LatoFoto: Shutterstock.com/MaciejGillert
  • Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa chce zakończyć współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej 
  • W niedzielę 26 grudnia Cezary Kulesza, prezes PZPN poinformował, że Sousa poprosił o rozwiązanie kontraktu
  • Wygląda więc na to, że potwierdzi się widoczna w jego karierze tendencja - Portugalczyk rzadko utrzymuje posadę dłużej niż przez kilkanaście miesięcy

Grzegorz Lato krytykuje Paulo Sousę

W niedzielę wieczorem wiadomość dot. Paulo Sousy podał "O Dia", czołowy dziennik Rio de Janeiro. Agent trenera zapewnił, że szkoleniowiec nie parafował jeszcze kontraktu. Według gazety dyrekcja klubu przystała na zabranie przez Sousę do Flamengo sześcioosobowego sztabu szkoleniowego, który pomagał mu podczas pracy z reprezentacją Polski.

- Okazuje się, że to żaden trener tylko niepoważna osoba. Wystarczy, że dostanie złotówkę więcej i zostawia jednego pracodawcę dla drugiego. To nie pierwszy taki jego numer - powiedział Grzegorz Lato, wielokrotny reprezentant Polski, najlepszy w historii piłkarz Stali Mielec.

Przypomniał, że Portugalczyk odszedł z Girondins Bordeaux "pokłócony ze wszystkimi".

Z informacji dziennika wynika, że 51-letni Portugalczyk, który do marca 2022 r. jest związany umową o pracę z PZPN, miałby rozpocząć pracę w Rio de Janeiro w pierwszych dniach stycznia.

Portugalczyk zapłaci odszkodowanie?

Zdaniem Laty najlepszym wyjściem dla obecnego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej byłoby pozwolić Sousie na wcześniejsze skończenie pracy z polską drużyną narodową, ale pod warunkiem, iż ten zapłaci za to odpowiednio wysokie odszkodowanie. Były gracz dwukrotnych mistrzów Polski (1973, 1976) proponuje, aby kazać Sousie zapłacić 1,5 mln dolarów. Taki jednak scenariusz jest mało prawdopodobny.

- Jednak przez to, jaki skład ustalił na skład z Węgrami, PZPN stracił przecież też dużą kwotę. Przecież gdybyśmy ten mecz wygrali, to pierwszy mecz barażowy do mistrzostw świata gralibyśmy u siebie - przypomniał Lato.

Nie wymienił on nazwisk osób, które mogą zastąpić Sousę. Podkreślił jednak, że największe sukcesy Biało-Czerwoni piłkarze odnosili pod okiem polskim szkoleniowców.

Posłuchaj
00:35 Mielcarski.mp3 Zdaniem byłego reprezentanta Polski Grzegorza Mielcarskiego PZPN został potraktowany tak jak sam traktował innych (IAR)

Jan Tomaszewski: to najszczęśliwsza dymisja w historii polskiej piłki

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także