more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Jagiellonia ciągle bez trenera. Trwają rozmowy z Jerzym Brzęczkiem

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 07:58
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Ireneusz Mamrot przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera Jagiellonii Białystok. Teraz "Duma Podlasia" szuka nowego szkoleniowca, który poprowadzi klub w piłkarskiej Ekstraklasie. Najbliżej podpisania umowy jest były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek - informują "WP Sportowe Fakty". 
Według WP Sportowe Fakty najpoważniejszym kandydatem do pracy w Jagiellonii Białystok jest były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek
Według "WP Sportowe Fakty" najpoważniejszym kandydatem do pracy w Jagiellonii Białystok jest były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy BrzęczekFoto: Shutterstock.com/MaciejGillert
  • Jagiellonia Białystok w rundzie jesiennej zajęła dopiero 11. miejsce w tabeli Ekstraklasy. "Duma Podlasia" ma tylko osiem punktów przewagi nad strefą spadkową
  • Druga kadencja Ireneusza Mamrota w Jagiellonii nie należała do najlepszych
  • W gronie kandydatów na trenera "Jagi" wymienia się: Piotra Nowaka, Marcina Brosza oraz Jerzego Brzęczka

Jagiellonia Białystok bez trenera

Ireneusz Mamrot został zwolniony z Jagiellonii Białystok tuż przed świętami, mimo że zapewniano, że trener zachowa posadę. 

Według informacji "Przeglądu Sportowego" najpoważniejszym kandydatem na trenera "Jagi" jest Piotr Nowak, były opiekun Lechii Gdańsk, obecnie przymierzany również jako następca Paulo Sousy w reprezentacji Polski. 

Z kolei jak donosi "WP Sportowe Fakty" mówi się również o Marcinie Broszu [wcześniej Górnik Zabrze] i byłym selekcjonerze kadry Jerzym Brzęczku. W gronie kandydatów nie ma natomiast Michała Probierza [wcześniej Cracovia], który dwukrotnie prowadził Jagiellonię i osiągał z zespołem bardzo dobre wyniki.

Jerzy Brzęczek wróci do pracy?

Szczególnie nazwisko tego drugiego wywołuje sporo dyskusji. Jerzy Brzęczek brany jest również pod uwagę jako ewentualny następca... Paulo Sousy. Przypomnijmy, że ówczesny prezes PZPN Zbigniew Boniek podziękował Brzęczkowi za współpracę na początku stycznia 2021 roku. Od tamtej pory były trener kadry pozostaje bez pracy. 

Jerzy Brzęczek prócz pracy z reprezentacją Polski prowadził również takie kluby jak: Raków Częstochowa, Lechia Gdańsk, GKS Katowice i Wisła Płock. Z drużyną narodową wywalczył awans na Euro 2020. 

Nazwisko nowego trenera Jagiellonii Białystok powinniśmy poznać jeszcze w 2021 roku. 

Mamrot po raz pierwszy prowadził Jagiellonię w latach 2017-2019. Wraz z "Dumą Podlasia" sięgnął po wicemistrzostwo Polski i dotarł do finału krajowego pucharu. Po tym, jak w grudniu 2019 roku został zwolniony, bez sukcesów prowadził Arkę Gdynia i ŁKS Łódź.

Druga kadencja 51-letniego szkoleniowca w Białymstoku nie była jednak udana, choć rozpoczęła się od dwóch ligowych zwycięstw. Łącznie w 19 ligowych kolejkach Jagiellonia Białystok uzbierała ledwo 24 punkty. Zespól z Podlasia zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli Ekstraklasy i ma zaledwie osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. Mistrzem jesieni został Lech Poznań. 

Paulo Sousa rezygnuje. Lista kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski:

Czytaj także:

/WP Sportowe Fakty

Zobacz także

Zobacz także