more_horiz
Wiadomości

Sensacyjne doniesienia. Brazylijczycy wiedzą, kiedy Sousa zostanie trenerem Flamengo

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 19:14
Ogłoszenie Paulo Sousy jako trenera brazylijskiego klubu piłkarskiego Flamengo nastąpi w środę - informuje dziennikarz wydawanej w Rio de Janeiro gazety “O Dia”, Vene Casagrande.
Ogłoszenie Paulo Sousy jako trenera brazylijskiego klubu piłkarskiego Flamengo ma nastąpić w środę
Ogłoszenie Paulo Sousy jako trenera brazylijskiego klubu piłkarskiego Flamengo ma nastąpić w środęFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell
  • W niedzielę 26 grudnia Cezary Kulesza, prezes PZPN poinformował, że Sousa poprosił o rozwiązanie kontraktu
  • Wygląda więc na to, że potwierdzi się widoczna w jego karierze tendencja - Portugalczyk rzadko utrzymuje posadę dłużej niż przez kilkanaście miesięcy
  • Sousa ma prowadzić zaawansowane rozmowy związane z zatrudnieniem z  brazylijskim klubem Flamengo

Paulo Sousa odchodzi z reprezentacji Polski

Paulo Sousa pracuje z reprezentacją Polski od stycznia tego roku, poprowadził Biało-Czerwonych w 15 spotkaniach, w tym podczas Euro 2020, kiedy to nie udało się wyjść z grupy. 

Najbliższym celem selekcjonera mają być baraże, które zadecydują o udziale w mundialu w Katarze. Polscy piłkarze zagrają w Moskwie z Rosją, a w przypadku wygranej Biało-Czerwoni zmierzą się ze Szwecją lub Czechami.

W niedzielę 26 grudnia prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował na Twitterze, że Paulo Sousa poprosił go o zgodę na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. - To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem - podkreślił Kulesza.

Sousa na razie milczy, a jego agent poinformował, że Portugalczyk wciąż nie podpisał nowego kontraktu z klubem Flamengo Rio de Janeiro, gdzie miałby rozpocząć pracę w pierwszych dniach stycznia.

W mediach cały czas trwają spekulacje, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, choć wszystko wskazuje na to, że najpoważniejszym kandydatem, jest były trener kadry... Adam Nawałka. 

Jednak Sousa

Według powołującego się na źródła we Flamengo Vene Casagrande, brazylijski klub wpierw oczekuje pokrycia przez Sousę odszkodowania wobec PZPN przedterminowe zerwanie kontraktu w wysokości 320 tys. euro. Ma to nastąpić we wtorek do końca dnia.

W poniedziałek przedstawiciele Flamengo poinformowali, że obecnie nie rozważają możliwości powrotu do negocjacji z trenerem Jorge Jesusem, którego chcieli sprowadzić z Benfiki Lizbona. We wtorek po południu portugalski klub ogłosił, że rozwiązał umowę z Jesusem.

Według brazylijskich mediów Jorge Jesus był pierwszym kandydatem na stanowisko trenera Flamengo, ale przedłużające się rozmowy z nim skłoniły działaczy z Rio de Janeiro do zakontraktowania Paulo Sousy, z którym wysłannicy brazylijskiego klubu spotkali się przed Bożym Narodzeniem.

Prezentacja Sousy i jego sześcioosobowego sztabu, z którym pracował z reprezentacją Polski ma odbyć się na stadionie Flamengo 10 stycznia.

PZPN reaguje ws. Sousy

Jeszcze w poniedziałek 27 grudnia PZPN poinformował, że na środę 29 grudnia prezes związku Cezary Kulesza zwołał nadzwyczajne posiedzenie zarządu. 

Ponadto w grudniu odbyło się spotkanie Sousy z Kuleszą, po którym prezes PZPN zapewnił, że atmosfera została oczyszczona. Okazuje się jednak, że Paulo Sousie coś jednak nie pasuje i chce zostawić kadrę Biało-Czerwonych na kilka tygodni przed barażami o MŚ

O zatrudnieniu 51-letniego obecnie Sousy przez PZPN ówczesny prezes Zbigniew Boniek poinformował 21 stycznia. Portugalczyk zastąpił zwolnionego Jerzego Brzęczka. Został 48. selekcjonerem reprezentacji Polski w historii, a pierwszym szkoleniowcem z Portugalii w tej roli.


W grudniu odbyło się spotkanie Sousy z Kuleszą, po którym prezes PZPN zapewnił, że atmosfera została oczyszczona. Okazuje się jednak, że Sousie coś jednak nie pasowało.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także