more_horiz
Wiadomości

"Bye, bye, bajerancie", "bardzo słabe zachowanie". Chłodne pożegnanie z Sousą

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 11:34
Polskie media nie zostawiają na Paulo Sousie suchej nitki po zostawieniu reprezentacji Polski przed barażami do mistrzostw świata w Katarze na rzecz Flamengo.
Paulo Sousa zawładnął polską przestrzenią medialną
Paulo Sousa zawładnął polską przestrzenią medialnąFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Portugalczyk, mimo zapewnień agenta, w okresie świątecznym negocjował warunki umowy z brazylijską potęgą, Flamengo. Oszukiwanie polskiej opinii publicznej i Polskiego Związku Piłki Nożnej przysporzyło mu wielu wrogów. 

- Oszukałeś 40 milionów Polaków - powiedział w emocjonalnym nagraniu znany dziennikarz i komentator sportowy, Mateusz Borek.

Były już selekcjoner narodowej kadry znalazł się na okładce czwartkowego "Przeglądu Sportowego"

- Bye, bye, bajerancie - głosi tytuł z okładki, nawiązujący do nazywania Sousy "Siwym bajerantem".

- Rozstanie za 300 tysięcy - to zaś tytuł tekstu w "Sporcie" ze szczegółami dotyczącymi odszkodowania, które wg. brazylijskich mediów za zerwanie umowy zapłacił nowy opiekun Flamengo.

Paulo Sousa oszukał i rozczarował wszystkich. Polske, w której tak wielu kocha sport i jest zwariowanych na punkcie piłki nożnej. Kraj, który marzy o mistrzostwach świata. Bardzo słabe zachowanie… - czytamy zaś w twitterowym wpisie mistrza świata z 2014 roku, Lukasa Podolskiego

- Wszystkim dziękuję za to wzbogacające i zaszczytne doświadczenie. Zbigniewowi Bońkowi za możliwość pracy dla wspaniałego kraju, Polski. Piłkarzom dziękuję za naukę i ciężką pracę. Pracownikom PZPN za stwarzanie zawsze najlepszych warunków do pracy na rzecz realizacji naszych celów. Kibicom za wsparcie dla zespołu w dobrych i trudnych czasach. Wierzcie w siebie i do zobaczenia w Katarze! - napisał sprawca zamieszania na swoim profilu w portalu Instagram. Wpis spotkał się z wielką krytyką, głównie w języku polskim.

- Brzmi jak cytat z Judasza, dobra bajerka, srebrniki zabrane i dalej w drogę - to najpopularniejszy komentarz. 

Na razie nie ogłoszono nazwiska jego następcy. Według ustaleń PAP, na środowym posiedzeniu zarządu PZPN nie było mowy o wyborze nowego trenera, ale może nastąpić nawet w pierwszych dniach nowego roku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma nim zostać Polak, a w gronie potencjalnych kandydatów są były selekcjoner Adam Nawałka i Czesław Michniewicz.

W marcu Polskę czekają dwustopniowe baraże o awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Półfinałowy mecz z Rosją dbędzie się 24 marca w Moskwie. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się na własnym terenie w finale baraży 29 marca z lepszym z pary Szwecja - Czechy.

Czytaj także:

Jan Tomaszewski: to najszczęśliwsza dymisja w historii polskiej piłki

kp


Zobacz także

Zobacz także