more_horiz
Wiadomości

Avram Grant selekcjonerem Polski? "Jestem głodny futbolu"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 16:12
Po rezygnacji Paulo Sousy z posady selekcjonera reprezentacji Polski trwają poszukiwania nowego trenera. Zainteresowany posadą ma być Avram Grant, znany z pracy w Premier League. 
Avram Grant chciałby przejąć reprezentację Polski
Avram Grant chciałby przejąć reprezentację PolskiFoto: Printscreen z Twitter

W środę Paulo Sousa, po opuszczeniu reprezentacji Polski, został zaprezentowany jako nowy menedżer Flamengo. Informację klub przekazał za pomocą Twittera.

Sousa był 48. selekcjonerem w historii naszej kadry, a pierwszym Portugalczykiem, który prowadził Biało-Czerwonych. Pracował z reprezentacją Polski od końca stycznia 2021 roku, gdy zastąpił Jerzego Brzęczka.

Łącznie prowadził Polaków w 15 spotkaniach. Zanotował sześć zwycięstw, ale wyłącznie z drużynami niżej notowanymi, pięć remisów i cztery porażki. Bilans goli: 37-20.

Trwają przymiarki do tego, kto mógłby poprowadzić Biało-Czerwonych, którzy szykują się do baraży o mistrzostwa świata w Katarze.

Adam Nawałka i Czesław Michniewicz - to dwie najpopularniejsze opcje szkoleniowców, którzy mogą wcielić się w rolę "strażaków" i ratować dla reprezentacji Polski baraże po zachowaniu Paulo Sousy.

Za pierwszym z nich przemawia głównie historia i doświadczenie na tym stanowisku. Jako selekcjoner doprowadził naszą kadrę do największego sukcesu w XXI wieku - ćwierćfinału Euro 2016 i choć dwa lata później nasi piłkarze fatalnie zaprezentowali się w Rosji, dwa awanse do wielkich imprez to imponujący w naszych warunkach wpis do CV. Jak zdradził dziennikarz Roman Kołtoń w programie "Prawda Futbolu", Nawałka miał mu powiedzieć, że reprezentacji się nie odmawia.

Kolejnym kandydatem, którego nazwisko pojawiało się na przestrzeni kolejnych lat w kontekście kadry, jest Avram Grant. Izraelczyk ma polski paszport i wielokrotnie mówił o swoich związkach z Polską.

- Często bywam w Warszawie, rozmawiam z ludźmi związanymi z polską piłką. Wasza reprezentacja potrzebuje dziś człowieka, który umie zadbać o taktyką i atmosferę, który rozumie polską mentalność. Jestem gotowy na takie wyzwanie, jestem głodny futbolu – stwierdził izraelski trener - mówił w rozmowie z Sebastianem Staszewskim z Interii.

66-letni Grant to uznana postać w trenerskim świecie. W swojej karierze prowadził m.in. Chelsea i West Ham, izraelskie kluby takie jak Maccabi Hajfa i Maccabi Tel-Awiw, był także selekcjonerem Izraela.

Obecnie nie pracuje jako szkoleniowiec, ostatnim klubem, w którym był zatrudniony, był NorthEast United z Indii.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także