more_horiz
Wiadomości

Projekt zmaga się z koronawirusem. Mecz warszawian w LM przełożony

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 21:07
Zaplanowany na wtorek mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarzy Projekt Warszawa - VC Greenyard Maaseik został przełożony - poinformował stołeczny klub. Powodem jest trudna sytuacja kadrowa warszawian wynikająca z dużej liczby zakażeń COVID-19 wśród zawodników.
Siatkarze Projektu Warszawa zmagają się z koronawirusem
Siatkarze Projektu Warszawa zmagają się z koronawirusem Foto: Forum/Mariusz Palczynski / MPAimages.com
  • Oba mecze między Projektem a Greenyardem zostaną rozegrane w Belgii, co pozwoli uniknąć warszawianom walkowera 
  • Projekt Warszawa przegrał dwa wcześniejsze grupowe spotkania 
  • Siedmiu siatkarzy stołecznej drużyny zmaga się z koronawirusem 

Dwa mecze w Belgii 

Jak podano w komunikacie Projektu, w piątek odbyła się wideokonferencja z udziałem przedstawicieli obu zespołów oraz Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV).

"Belgijska drużyna wraz z federacją zgodziła się na rozwiązanie w duchu fair play, które umożliwi rozegranie spotkania bez uznania walkoweru dla zespołu z Maaseik. Oba spotkania fazy grupowej pomiędzy Projektem Warszawa a VC Greenyard Maaseik odbędą się w Belgii 15 i 16 lutego" - zaznaczono.

Najpierw odbędzie się przełożony pojedynek, a dzień później ten pierwotnie wyznaczony na ten termin.

Zarówno Projekt, jak i Greenyard przegrały oba swoje dotychczasowe spotkania w gr. B i zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli.

Siedem zakażeń w drużynie 

W środę warszawski klub poinformował o przełożeniu planowanego pierwotnie na sobotę wyjazdowego meczu PlusLigi z Cuprum Lubin.

Przekazano wówczas, że we wtorek jeden z siatkarzy zgłosił objawy wskazujące na możliwość zakażenia koronawirusem. Po przeprowadzeniu testów siedmiu graczy uzyskało wynik pozytywny.

Ostatni dotychczas mecz Projekt rozegrał w poniedziałek - przegrał wówczas u siebie ligowy pojedynek z Cerrad Eneą Czarnymi Radom 2:3.

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także