more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: jest decyzja w sprawie występu Kamila Stocha w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 19:58
W najbliższy weekend w Zakopanem odbędzie się PŚ w skokach. Wciąż nie wiadomo, w jakim składzie wystąpią Polacy, ale jak poinformował w rozmowie z Radiem Zet sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Jan Winkiel podjęto decyzję w sprawie startu Kamila Stocha. 
Sekretarz generalny PZN Jan Winkiel w rozmowie z Radiem Zet potwierdził, że Kamil Stoch jest gotowy do startu w PŚ w Zakopanem
Sekretarz generalny PZN Jan Winkiel w rozmowie z Radiem Zet potwierdził, że Kamil Stoch jest gotowy do startu w PŚ w ZakopanemFoto: East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest Japończyk Ryoyu Kobayashi, najwyżej z Polaków jest Kamil Stoch - 16. W Pucharze Narodów prowadzą Austriacy, Polacy są na szóstym miejscu 
  • W poprzednim sezonie triumfował Norweg Halvor Egner Granerud
  • Po zawodach Zakopanem skoczkowie przeniosą się do niemieckiego Titisee-Neustadt (22-23 stycznia)

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl

Kamil Stoch gotowy na PŚ w Zakopanem?

W dniach 14-16 stycznia na Wielkiej Krokwi odbędzie się PŚ w skokach - po raz drugi w tym sezonie w Polsce [wcześniej w Wiśle w dniach 4-5 grudnia]. 

Jeszcze nie znamy składu Biało-Czerwonych, na jaki zdecydował się trener skoczków Michal Doleżal. Jednak w rozmowie z Radiem ZET sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Jan Winkiel potwierdził, że Kamil Stoch wystartuje w PŚ w Zakopanem.

- Kamil porozmawiał ze sztabem szkoleniowym i ustalili, że startuje w konkursie.  Mam nadzieję, że ta optymalna forma podczas  igrzysk będzie zbliżona do oczekiwań kibiców. Liczę, że w konkursie drużynowym w Zakopanem Polacy powalczą o 3 miejsce - powiedział sekretarz generalny PZN.

- Podglądałem wczorajszy trening na skoczni w Zakopanem. Kamil miał taką radość ze skoków, to jest pierwszy pozytywny akcent. Kamil porozmawiał ze sztabem szkoleniowym i ustalili, że startuje w konkursie w Zakopanem - mówi w Radiu ZET Winkiel. 

Przypomnijmy, że najlepszy polski zawodnik został wycofany z rywalizacji w PŚ w trakcie 70. Turnieju Czterech Skoczni ze względu na kiepskie wyniki sportowe. Trzykrotny mistrz olimpijski wrócił do kraju, gdzie w ostatnich dniach trenował na Wielkiej Krokwi. 

W piątkowych kwalifikacjach do PŚ w Zakopanem Polacy mogą wystawić 12 skoczków. 

Drużynowo i indywidualnie 

Zakopanem zawodnicy będą po raz trzeci w tym sezonie rywalizować w konkursie drużynowym, który odbędzie się w sobotę 15 stycznia. Dzień później zaplanowano zawody indywidualne, do których kwalifikacje odbędą się w piątkowe popołudnie. 

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest Ryoyu Kobayashi przed Niemcem Karlem Geigerem i Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem. Najwyżej z Polaków plasuje się Kamil Stoch, który jest 16. W Pucharze Narodów prowadzą Austriacy przed Norwegami i Niemcami. Biało-Czerwoni są na szóstym miejscu.

PŚ 2021/2022 zaplanowano łącznie 28 konkursów indywidualnych i siedem drużynowych, w tym dwa zespołów mieszanych. Rywalizacja zakończy się 27 marca w słoweńskiej Planicy.

Posłuchaj
00:39 Zakopane Grabowski.mp3 O przygotowaniach do zawodów - Andrzej Grabowski (IAR)

W ubiegłej edycji Kryształową Kulę zdobył Norweg Halvor Egner Granerud. Kamil Stoch zajął trzecie miejsce.  

PŚ skoki serwis sezon 2021 2022 baner grafika 1200x660.jpg
SERWIS SPECJALNY - PŚ W SKOKACH 2021/2022

Program PŚ w Zakopanem

14 stycznia, piątek

18.00 - kwalifikacje

15 stycznia, sobota 

16.00 - konkurs drużynowy

16 stycznia, niedziela

16.00 - konkurs indywidualny

Czytaj także: 

red/Radio ZET

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także