more_horiz
Wiadomości

Premier League: Mason Greenwood aresztowany pod zarzutem gwałtu i napaści na byłą partnerkę

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 20:00
Piłkarz Manchesteru United Mason Greenwood został aresztowany przez policję pod zarzutem gwałtu i napaści na swoją byłą partnerkę po tym, jak po sieci zaczęły krążyć nagrania autorstwa jego byłej partnerki. "Pozostaje w areszcie na przesłuchanie. Śledztwo jest w toku" - przekazała w oficjalnym komunikacie policja z Manchesteru.
Mason Greenwood został aresztowany przez policję z Manchesteru
Mason Greenwood został aresztowany przez policję z ManchesteruFoto: PAP/EPA/Peter Powell

Manchester United postanowił zawiesić Masona Greenwooda po pojawieniu się zarzutów o gwałt i pobicie. 20-latek nie będzie grał ani trenował, podczas gdy policja i klub pracują nad ustaleniem pełnych okoliczności dotyczących zdjęć i plików dźwiękowych, które krążyły w mediach społecznościowych w niedzielę.

Oświadczenie wydane przez United brzmiało: „Mason Greenwood nie wróci do treningu ani rozgrywania meczów do odwołania”.

"Policja Greater Manchester została poinformowana dzisiaj (niedziela, 30 stycznia) o zdjęciach i nagraniach zamieszczonych w mediach społecznościowych przez kobietę zgłaszającą przypadki przemocy fizycznej. 20-latek został aresztowany pod zarzutem gwałtu i napaści. Pozostaje w areszcie na przesłuchanie. Śledztwo jest w toku” - czytamy  w oficjalnym komunikacie policji z Manchesteru.

Jest to konsekwencja umieszczenia na portalach społecznościowych nagrań autorstwa byłej partnerki piłkarza Manchesteru United. Harriet Robson w niedzielę opublikowała serię nagrań i zdjęć w swojej relacji na Instagramie, które obciążają piłkarza "Czerwonych Diabłów". Nieco później kobieta je usunęła.

Czytaj także:

JK

Zobacz także

Zobacz także