more_horiz
Wiadomości

Mityng w Spale: Konrad Bukowiecki z najlepszym wynikiem sezonu w pchnięciu kulą

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2022 20:23
Konrad Bukowiecki wygrał konkurs pchnięcia kulą w Spale, uzyskując w piątej kolejce odległość 21.37 m. To najlepszy w tym roku wynik na świecie. Bukowiecki, który w 2021 roku miał problemy zdrowotne, cieszy się z udanego rozpoczęcia sezonu.
Konrad Bukowiecki zaliczył najlepszy wynik w tym sezonie
Konrad Bukowiecki zaliczył najlepszy wynik w tym sezonieFoto: DYLAN MARTINEZ / Reuters / Forum

- Moje ostatnie treningi pokazywały, że wracam na dobre tory, a forma zwyżkuje. Pierwsze trzy próby były trochę niepewne, ale to typowe przy pierwszym występie po dłuższej przerwie. W kolejnych pchnięciach było już lepiej - poczułem, że jedno z nich jest "trafione". Szóstą kolejkę odpuściłem z powodu bólu palca - już wcześniej uzyskałem wynik, który mnie zadowala - powiedział Bukowiecki w rozmowie z Polskim Radiem.

Dla Bukowieckiego są to przede wszystkim pierwsze zawody od ponad dwóch lat, w których pchnięta przez niego kula poszybowała poza granicę 21. metra. Miniony rok był dla Polaka wyjątkowo nieudany. Na igrzyskach olimpijskich w Tokio nie zdołał nawet przebrnąć kwalifikacji.

W sobotę podczas mityngu w Spale padło też kilka innych wartościowych rezultatów. 18-letni Kacper Lewalski przebiegł 800 m w czasie 1:47.63, 16-letni Michał Gawenda skoczył o tyczce 5.31 m, a Natalia Kaczmarek ustanowiła halowy rekord Polski na 300 m - 36.20 sek.

Z kolei w czwartek w niemieckim Karlsruhe czasem 51,10 halowy rekord Polski na 400 metrów pobiła Anna Kiełbasińska. Podobnie jak w przypadku Bukowieckiego był to również najlepszy rezultat w tym sezonie na świecie. Przed biegiem Polki przez kilka minut najlepszy czas sezonu należał do Niemki Corinny Schwabb i wynosił 51,68 s.

Posłuchaj
00:26 Konrad Bukowiecki po ustanowieniu najlepszego wyniku w sezonie.mp3 Konrad Bukowiecki po ustanowieniu najlepszego wyniku w sezonie

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także