Ekstraklasa: Lech nie pozostawił złudzeń Termalice. "Kolejorz" rozbił czerwoną latarnię ligi

2022-02-12, 22:05

Lech Poznań rozbił Termalikę aż 5:0. Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

W ostatnim sobotnim spotkaniu Ekstraklasy Lech Poznań ograł Termalikę Nieciecza 5:0, umacniając się na pozycji lidera. Pierwszego gola po powrocie do "Kolejorza" zdobył Dawid Kownacki.

Lech Poznań nie miał większych problemów z tym, by od początku spotkania narzucić swoje warunki gry. "Kolejorz" grał agresywnie, szybko przenosił piłkę pod bramkę gości i nie trzeba było długo czekać na efekty.

Już w 18. minucie na listę strzelców wpisał się Ishak, który wykorzystał dobre dośrodkowanie debiutującego w drużynie Velde. Niecałe dziesięć minut później Lech podwyższył prowadzenie. Tym razem w nieco przypadkowych okolicznościach, kiedy to do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Kamiński i nie pozostawił Losce najmniejszych szans.

Termalica mogła odpowiedzieć, jednak w świetnej sytuacji skiksował Mateusz Grzybek, który dostał kapitalne podanie od Piotra Wlazło, przełożył piłkę na lewą nogę, ale nie trafił w piłkę. Kilka minut później ten sam piłkarz próbował po raz kolejny, tym razem czujny był Bednarek.

Goście próbowali, ale mieli ogromne problemy w defensywie, które Lech skwapliwie wykorzystywał. Jeszcze przed przerwą posłali swoich rywali na deski, a gola na 3:0 zdobył Ramirez, precyzyjnie uderzając w długi róg.

Po przerwie Lech nie zamierzał zadowalać się wysokim prowadzeniem. W 55. minucie do siatki trafił Salamon, potwierdzając całkowitą dominację "Kolejorza". To nie był koniec koszmaru Termaliki.

Publiczności przy ulicy Bułgarskiej przypomniał o sobie wprowadzony na boisko po przerwie Dawid Kownacki. Napastnik, który wrócił do Lecha po na zasadzie wypożyczenia z Fortuny Dusseldorf, w końcowce meczu wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości i ustalił wynik spotkania.

Prowadzący w tabeli Ekstraklasy Lech brutalnie rozprawił się z ostatnią drużyną tabeli.

Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5:0 (3:0).

Bramki: 1:0 Mikael Ishak (18-głową), 2:0 Jakub Kamiński (27), 3:0 Dani Ramirez (44), 4:0 Bartosz Salamon (55), 5:0 Dawid Kownacki (85).

Żółta kartka - Lech Poznań: Adriel Ba Loua. Bruk-Bet Termalica Nieciecza: David Domgjoni.

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów: 13 151.

Lech Poznań: Filip Bednarek - Joel Pereira, Bartosz Salamon, Antonio Milic (71. Lubomir Satka), Pedro Rebocho - Kristoffer Velde (60. Adriel Ba Loua), Jesper Karlstroem (60. Pedro Tiba), Dani Ramirez (71. Jakub Antczak), Nika Kwekweskiri, Jakub Kamiński - Mikael Ishak (42. Dawid Kownacki).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska - Wiktor Biedrzycki (53. Marcin Wasielewski), Artem Putiwcew, David Domgjoni, Matej Hybs - Mateusz Grzybek, Sebastian Bonecki (62. Muris Mesanović), Piotr Wlazło, Adam Radwański (53. Marcin Grabowski), Samuel Stefanik (46. Michal Hubinek) - Kacper Śpiewak (76. Dawid Kocyła).

Wyniki meczów 21. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2022-02-11:

Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)
Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)

2022-02-12:

Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5:0 (3:0)
Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (0:1)
Wisła Kraków - PGE FKS Stal Mielec 0:1 (0:1)

Pozostałe mecze kolejki

2022-02-13:
Wisła Płock - Piast Gliwice (12.30)
Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin (15.00)
Legia Warszawa - Warta Poznań (17.30)
2022-02-14:
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
18. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 20 3 6 11 22-38 15 -16
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze