more_horiz
Wiadomości

Katar 2022: zmiana planów przed barażami. Kadra nie potrenuje w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 16:28
Reprezentacja Polski rezygnuje z treningów w Moskwie przed spotkaniem z Rosją, którego stawką będzie awans do finału baraży o mistrzostwa świata. Biało-Czerwoni do meczu przygotują się w Katowicach, gdzie w razie zwycięstwa ze "Sborną" zmierzą się z Czechami lub ze Szwecją.
Robert Lewandowski i Mateusz Klich podczas treningu reprezentacji Polski
Robert Lewandowski i Mateusz Klich podczas treningu reprezentacji PolskiFoto: Mikolaj Barbanell / Forum

"Reprezentacja Polski przed meczem z Rosją nie będzie trenowała w Moskwie ani nie zorganizuje konferencji prasowej na miejscu. Aktywności medialne (konferencja oraz trening oficjalny) dzień przed meczem odbędą się w godzinach porannych w Katowicach przed wylotem do Moskwy" - informuje PZPN.

Oznacza to, że z wyjątkiem zaplanowanego na 24 marca meczu z Rosją, kadrowicze spędzą całe zgrupowanie w Katowicach. Będzie ono krótkie - reprezentanci Polski przybędą na Śląsk 19 i 20 marca, natomiast 29 marca, w razie zwycięstwa nad "Sborną", podopieczni Czesława Michniewicza zagrają o być albo nie być na mundialu ze zwycięzcą rywalizacji Czechy - Szwecja.

Jak donoszą WP SportoweFakty, na tym, aby zgrupowanie w całości odbyło się w Polsce zależało selekcjonerowi Czesławowi Michniewiczowi. Były trener Legii Warszawa zamierza w ten sposób wygospodarować dodatkowy czas na trening i przedstawienie piłkarzom swojej wizji.

Piłkarze zapewne otrzymają powołania około 3 tygodnie przed meczem z Rosją, czyli na początku marca. Biało-Czerwoni zmierzą się ze "Sborną" nie jak pierwotnie planowano na Łużnikach, ale na innym moskiewskim obiekcie, mianowicie oddanym do użytku w 2019 roku stadionie miejscowego Dynama, którego graczem jest Sebastian Szymański.

Mistrzostwa świata w Katarze odbędą się nie jak poprzednie turnieje tej rangi na przełomie wiosny i lata, ale późną jesienią. Turniej rozpocznie się 21 listopada, a zakończy 18 grudnia.

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także