more_horiz
Wiadomości

Agresja Rosji na Ukrainę. Kadra narodowa ukraińskich kajakarzy chce zostać w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2022 15:04
Kadra narodowa Ukrainy w kajakarstwie górskim, w związku z wydarzeniami na Ukrainie i agresją Rosji na ten kraj, poprosiła o możliwość pozostania w Polsce. To jedenastoosobowa grupa przebywająca na zgrupowaniu w Krakowie.
Rosja zaatakowała Ukrainę
Rosja zaatakowała UkrainęFoto: PAP/EPA

- Kraków przygotowuje się na przyjęcie kolejnych osób - zapewnił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Mówił, że miasto zrobiło wstępne badanie, z którego wynika, że dostępnych jest kilka tysięcy miejsc, gdzie można ich ulokować.

- Nawet niektórzy Krakowianie, z czego się bardzo cieszę, dzwonią do Wydziału Bezpieczeństwa i mówią, że mają do dyspozycji mieszkanie i są gotowi je przekazać w razie potrzeby - mówił Jacek Majchrowski.

We czwartek po spotkaniu z merem Lwowa, Kraków obiecał ukraińskiemu miastu przekazanie pakietów leków, środków higieny osobistej i generatorów prądu.


Posłuchaj
00:23 Ukraina pawlica kadra narodowa prezydent Krakowa Jacek Majchrowski .mp3 Kadra narodowa Ukrainy w kajakarstwie górskim poprosiła o możliwość pozostania w Polsce. "Kraków przygotowuje się na przyjęcie kolejnych osób" - mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski (IAR)

 

Agresja Rosji na Ukrainę

Atak Rosji na Ukrainę pod pozorem uznania niepodległości obwodu Donieckiego i Ługańskiego spotkał się z jednoznacznym potępieniem na arenie międzynarodowej. Do krytyków imperialnej polityki Putina dołączają kolejni przedstawiciele świata sportu, w sprawie sportowych wydarzeń wypowiadają się także przedstawiciele poszczególnych krajów.

Świat Sportu w obliczu wojny na Ukrainie >>>  RELACJA 

Piłkarz Legii Warszawa Ihor Kharatin dziękuje Polakom za wyrazy wsparcia dla jego ojczyzny w obliczu ataku Rosji na Ukrainę:

Świat sportu w obliczu wojny na Ukrainie [RELACJA]

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także