more_horiz
Wiadomości

Czechy idą w ślady PZPN. Jest decyzja ws. meczu barażowego z Rosją, co zrobi FIFA?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2022 11:25
Prezes PZPN Cezary Kulesza potwierdził, że Czesi również nie zagrają w meczu barażowym przeciwko Rosji, co przekazał mu Petr Fousek, prezes Czeskiego Związku Piłki Nożnej. Tym samym Polska, Szwecja i Czechy odmówiły gry z reprezentacją Rosji. 
Reprezentacja Czech podobnie jak Polska i Szwecja nie zagra z Rosją w barażach o MŚ. Prezes tamtejszej federacji poparł stanowisko swoich odpowiedników w Polsce i Szwecji
Reprezentacja Czech podobnie jak Polska i Szwecja nie zagra z Rosją w barażach o MŚ. Prezes tamtejszej federacji poparł stanowisko swoich odpowiedników w Polsce i SzwecjiFoto: print screen/Twitter/Czech Football National Team/@ceskarepre_eng

>>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]

Wojna na Ukrainie. Czechy nie zagrają z Rosją

Czeski związek poszedł w ślady za PZPN i szwedzką federacją. Już wcześniej Fousek podkreślił, że rozmawiał telefonicznie z Cezarym Kuleszą i jego odpowiednikiem w szwedzkiej federacji Karlem-Erikiem Nilssonem.

- Prezes @ceskarepre_cz przekazał mi właśnie, że Czesi również nie zagrają z Rosją w meczu barażowym! Trzy federacje - 🇵🇱🇸🇪🇨🇿 - pokazują, co znaczy solidarność. Teraz czas na ruch FIFA. Dziękuję @MorawieckiM i @KamilBortniczuk za bezcenną pomoc i działania dyplomatyczne - napisał na Twitterze Kulesza [pisowania oryginalna]. 

Rosja została sama. Co zrobi FIFA?

Biało-Czerwoni 24 marca mieli się zmierzyć się z Rosjanami w Moskwie w barażowym półfinale. Tego samego dnia w drugiej parze tej "ścieżki" Szwecja podejmie Czechy. Zwycięzcy pięć dni później mieli w Rosji bądź Polsce rozegrać decydujące spotkanie o awans do mundialu w Katarze.

Wszystkie trzy federacje: polska, szwedzka i czeska w czwartek wystąpiły do FIFA o przeniesie spotkań z Rosją na teren neutralny, ale wobec rozwoju sytuacji na Ukrainie zdecydowały się odmówić gry przeciw "Sbornej".


Czytaj także: 

/Twitter

Zobacz także

Zobacz także