more_horiz
Wiadomości

Wojna na Ukrainie. Tomasz Kędziora jest już w Polsce, piłkarz Dynama Kijów pomagał koledze

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2022 15:00
Tomasz Kędziora jest już w Polsce - poinformowano na koncie "Łączy Nas Piłka". Reprezentant Polski jest zawodnikiem Dynama Kijów i jeszcze w niedzielę miał opuścić kraj objęty wojną. Ostatecznie piłkarzowi i jego rodzinie udało się bezpiecznie dotrzeć do kraju. 
Tomasz Kędziora jest jednym z reprezentantów Polski, który na co dzień gra w lidze ukraińskiej w barwach Dynama Kijów
Tomasz Kędziora jest jednym z reprezentantów Polski, który na co dzień gra w lidze ukraińskiej w barwach Dynama KijówFoto: Shutterstock.com/Vitalii Vitleo.

>>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]

27-letni zawodnik Dynama dodatkowo pomagał swojemu klubowemu koledze w ucieczce z Ukrainy. Jak informowały "WP SportoweFakty" jeszcze w nocy z soboty na niedzielę Tomasz Kędziora przebywał w polskim konsulacie we Lwowie. 

Pomocy w dotarciu do kraju udzielił Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN). Wspólnie z Kędziorą i jego rodziną z Ukrainy uciekał jego kolega z Dynama Kijów - Benjamin Verbić. 

W niedzielne popołudnie kanał "Łączy Nas Piłka" poinformował, że piłkarz jest w już w Polsce. 

Tomasz Kędziora od 2017 roku jest obrońcą Dynama Kijów, gdzie trafił z Lecha Poznań. W barwach biało-niebieskich sięgnął po mistrzostwo Ukrainy (2020/2021), dwa krajowe puchary i trzykrotnie po superpuchar. 

Liga ukraińska została zawieszona na 30 dni. 

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od kilku dni. Agresorzy obecnie próbują zdobyć stolicę kraju - Kijów, z którego ewakuowani są ludzie. 

Czytaj także: 

/WP SportoweFakty/Łączy Nas Piłka

Zobacz także

Zobacz także