more_horiz
Wiadomości

Kolejny cios w Rosyjską Federację Piłki Nożnej. Adidas zawiesza współpracę w reakcji na wojnę

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 15:44
Firma Adidas, jeden z największych w świecie producentów sprzętu sportowego, zawiesza współpracę Rosyjską Federacją Piłki Nożnej z powodu inwazji tego kraju na Ukrainę - poinformowano w komunikacie.
W związku z wojną na Ukrainie firma Adidas, jeden z największych producentów sprzętu sportowego - zawiesiła współpracę z Rosyjską Federacją Piłki Nożnej
W związku z wojną na Ukrainie firma Adidas, jeden z największych producentów sprzętu sportowego - zawiesiła współpracę z Rosyjską Federacją Piłki NożnejFoto: Shutterstock.com/Alizada Studios

>>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa siódmy dzień. Agresorzy obecnie próbują zdobyć stolicę kraju - Kijów, z którego ewakuowani są ludzie. 

Adidas zawiesza ze skutkiem natychmiastowym współpracę z Rosyjską Federacją Piłki Nożnej - ogłosił rzecznik firmy, która w 2020 roku osiągnęła 2,9 proc. swoich obrotów w Rosji, na Ukrainie i w państwach byłego Związku Radzieckiego.

Wskutek inwazji rosyjskiej na Ukrainę wiele światowych federacji sportowych pozbawia Rosję prawa organizacji imprez pod swoimi auspicjami, część zakazuje również startów sportowcom z tego kraju.


>>> "Polska Piłka dla Ukrainy". Wspieramy Przyjaciół dotkniętych wojną

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także