more_horiz
Wiadomości

El. MŚ 2022: mecz Szkocja - Ukraina zostanie przełożony? Dyrektor sportowy Szachtara potwierdza

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2022 07:45
Reprezentacja Ukrainy w marcu miała zagrać ze Szkocją w barażach o mistrzostwa świata w Katarze. Nowe informacje w tej sprawie miał przekazać dyrektor sportowy Szachtara Donieck Darijo Srna - informują brytyjskie media. 
Według doniesień brytyjskich mediów mecz barażowy Ukrainy ze Szkocją zostanie przełożony na czerwiec
Według doniesień brytyjskich mediów mecz barażowy Ukrainy ze Szkocją zostanie przełożony na czerwiecFoto: Shutterstock.com/katatonia82

>>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego. Agresorzy próbują zdobyć stolicę kraju - Kijów. 

Media: mecz Ukrainy ze Szkocją przełożony na czerwiec

Ukraińcy już wcześniej wnioskowali o przełożenie meczu ze Szkocją z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która trwa od 24 lutego. Dotychczas FIFA nie podjęła decyzji w tej sprawie.

Wszystko jednak wskazuje na to, że uda się przełożyć mecz barażowy. Taką informację mieli uzyskać dziennikarze "The Sun", powołując się na słowa dyrektora sportowego Szachtara Donieck Darijo Srny. 

Problemów nie powinna również robić szkocka federacja, która w ostatnim czasie wystosowała list, w którym zaznaczyła, że w pełni solidaryzuje się z dotkniętą wojną Ukrainą. 

Mecz reprezentacji Ukrainy ze Szkocją miał być pierwszym etapem walki o wyjazd na mundial. Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się z lepszym pary Walia - Austria. Termin czerwcowy nie będzie problemem, gdyż MŚ rozpoczną się dopiero 21 listopada. 

Wojna na Ukrainie. Co z meczem reprezentacji Polski?

Podobnie nie wiadomo jeszcze nic w sprawie reprezentacji Polski, która miała grać w barażach z Rosją. Pewne jest, że do tego spotkania nie dojdzie po bojkocie Biało-Czerwonych oraz reprezentacji Szwecji i Czech. FIFA wciąż nie ogłosiła oficjalnej decyzji, ale zarówno światowe, jak i krajowe media zgodnym głosem donoszą, że najbardziej prawdopodobnym wariantem jest bezpośredni awans Polaków do finału baraży, w którym 29 marca zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Czechy - Szwecja.

>>> "Polska Piłka dla Ukrainy". Wspieramy Przyjaciół dotkniętych wojną

Polskie Radio udostępniło w swoich kanałach internetowych sygnał publicznego ukraińskiego radia. Dzięki temu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy mogą słuchać, w prostszy sposób, programu radiowego w swoim języku. 

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:

Czytaj także:

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także