more_horiz
Wiadomości

Wojna na Ukrainie. Andrzej Gołota zwrócił się do Witalija Kliczki: bądź silny bracie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2022 14:10
Andrzej Gołota, były pięściarz i brązowy medalista olimpijski z Seulu skomentował wojnę na Ukrainie. W rozmowie z Fundacją First Responder zwrócił się o pomoc dla uchodźców i wsparł mera Kijowa Witalija Kliczkę. 
Andrzej Gołota wspiera braci Kliczków, którzy pozostali na Ukrainie i bronią swojego kraju przed rosyjską agresją
Andrzej Gołota wspiera braci Kliczków, którzy pozostali na Ukrainie i bronią swojego kraju przed rosyjską agresjąFoto: East News/Mateusz Jagielski

>>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego. Agresorzy próbują zdobyć stolicę kraju - Kijów.

Wojna na Ukrainie. Andrzej Gołota: okażmy serce Ukraińcom

- W czasie, gdy Ukraińcy przelewają krew za swoją ojczyznę, naszym obowiązkiem jest dać schronienie ich dzieciom, żonom i matkom. Bardzo proszę o wsparcie dla bezbronnych kobiet i dzieci, które przed wojną uciekły do Polski a którym pomagają moi przyjaciele w Warszawie. Ukraińcy są dzielni, my bądźmy hojni i okażmy serce - powiedział Andrzej Gołota w rozmowie z Fundacją First Responder. 

Były pięściarz zaznaczył również, że 18 lat temu był blisko wyjścia na ring z Witalijem Kliczko. Teraz przekazał słowa wsparcia dla swojego kolegi. - Dziś z podziwem patrzę jak on i jego rodacy bronią Kijowa - dodał. 

Andrzej Gołota wspiera Witalija Kliczkę. "Bądź silny bracie"

- Bądź silny bracie. "Slava Ukrainie" - powiedział na koniec Andrzej Gołota, kierując słowa do mera Kijowa. 

Wcześniej o pomoc zaapelował ponownie brat Witalija Kliczki Władimir, który również pozostał w stolicy Ukrainy, by bronić swojej ojczyzny przed rosyjskim agresorem. Legenda boksu podziękowała również Polsce za dotychczasową pomoc. 

Witalij Kliczko na ulicach Kijowa bierze obecnie udział w najważniejszej walce życia. Stawką pojedynku z rosyjskim agresorem jest wolność Ukrainy i przyszłość wieloletniego mistrza wagi ciężkiej.

Polskie Radio udostępniło w swoich kanałach internetowych sygnał publicznego ukraińskiego radia. Dzięki temu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy mogą słuchać, w prostszy sposób, programu radiowego w swoim języku.

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:

Czytaj także:

/YouTube/Fundacja First Responder

Zobacz także

Zobacz także