more_horiz
Wiadomości

Christian Eriksen po zawale wraca do reprezentacji Danii. "Jest w dobrej formie"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2022 13:57
Christian Eriksen, który miał atak serca podczas Euro 2020, ponownie znalazł się w kadrze piłkarskiej reprezentacji Danii. W marcu towarzysko zmierzy się ona z Holandią na wyjeździe i z Serbią u siebie.
Christian Eriksen, który miał atak serca podczas Euro 2020 ponownie znalazł się w składzie reprezentacji Danii
Christian Eriksen, który miał atak serca podczas Euro 2020 ponownie znalazł się w składzie reprezentacji DaniiFoto: Shutterstock.com/Marco Iacobucci Epp

Christian Eriksen po zawale wraca do składu reprezentacji Danii

12 czerwca ubiegłego roku Eriksen zasłabł podczas pierwszego spotkania reprezentacji Danii na Euro przeciwko Finlandii w Kopenhadze. Był reanimowany na murawie. Po kilku minutach odzyskał przytomność i trafił do szpitala. Później wszczepiono mu kardiowerter-defibrylator (ICD).

Jego kontrakt z Interem Mediolan został rozwiązany w grudniu za obopólną zgodą, ponieważ - zgodnie z włoskimi przepisami - nie może grać w tym kraju po wszczepieniu ICD. W Anglii regulacje są łagodniejsze i Brentford podpisał z piłkarzem półroczną umowę.

Christian Eriksen w Premier League. Duńczyk trafił do Brentfordu

Po ośmiomiesięcznej przerwie Duńczyk wystąpił w dwóch meczach towarzyskich Brentfordu. Pierwszy oficjalny występ w Premier League zaliczył 26 lutego, gdy wszedł z ławki w spotkaniu z Newcastle United. Tydzień później ligową konfrontację z Norwich City zaczął już w podstawowym składzie.

- Christian jest w całkiem dobrej formie. Oglądałem jego sobotni mecz z Burnley i był najlepszy na boisku. Jest piłkarzem, który myśli szybciej od większości zawodników - powiedział selekcjoner duńskiej reprezentacji Kasper Hjulmand.

Dania wywalczyła awans na tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze.


Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także