more_horiz
Wiadomości

Szkocja - Polska. Rusza operacja "Katar 2022". Kadra rozpoczyna zgrupowanie przed finałem baraży

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 08:45
Reprezentacja Polski rozpoczyna zgrupowanie przed meczem towarzyskim ze Szkocją oraz finałem baraży. Sztab szkoleniowy od niedzieli jest już w Katowicach, a większość piłkarzy dojedzie w poniedziałek.
Matty Cash podczas meczu reprezentacji Polski
Matty Cash podczas meczu reprezentacji PolskiFoto: Shutterstock.com/Dziurek

Finał baraży do MŚ. Polacy czekają na zwycięzcę meczu Szwecja - Czechy

Biało-Czerwoni mieli zagrać 24 marca półfinał barażowy o awans do mistrzostw świata z Rosją w Moskwie, lecz po wykluczeniu reprezentacji tego kraju przez FIFA wygrali walkowerem.

W tej sytuacji podopieczni trenera Czesława Michniewicza zmierzą się w czwartek w towarzyskim spotkaniu ze Szkocją w Glasgow. Pięć dni później rozegrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie finałowy mecz barażowy ze zwycięzcą półfinałowej pary Szwecja - Czechy.

Zgrupowanie reprezentacji Polski w Katowicach rozpocznie się oficjalnie w poniedziałek, ale trenerzy stawili się już w niedzielę, łącznie z nowym członkiem sztabu kadry - byłym reprezentantem Polski Rafałem Lasockim.

- Trenerzy mają już za sobą pierwsze spotkanie-naradę. Jeżeli chodzi o piłkarzy, dzisiaj spodziewamy się bodaj sześciu zawodników. Większość dotrze do Katowic w poniedziałek. Zbiórka jest jutro do godz. 14, ale kilku zawodników z racji różnych połączeń lotniczych stawi się nieco później. Ostatni na zgrupowanie, we wtorek, dołączy Karol Świderski z Charlotte FC - powiedział rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

W sumie kadra na mecze ze Szkocją i finał barażowy liczy aż 33 piłkarzy. Na razie sztab medyczny zbiera informacje o stanie zdrowia poszczególnych graczy. Są drobne dolegliwości, w poniedziałek na konferencji zostaną podane szczegóły. W przypadku kontuzji któregoś z piłkarzy sztab nie przewiduje powołania nowego zawodnika.

Pierwszy trening kadrowicze przeprowadzą w poniedziałek o godz. 18 (tuż po konferencji prasowej selekcjonera) - na Stadionie Śląskim.

Szkocja - Polska w Glasgow. Czesław Michniewicz zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji

W środę kadra wyleci do Glasgow. Spotkanie ze Szkotami odbędzie się w czwartek (20.45), ale Biało-Czerwoni zostaną na miejscu jeszcze jeden dzień i tam przeprowadzą w piątkowe przedpołudnie trening. Do Polski wrócą wieczorem.

Spotkanie ze Szkocją będzie debiutem Czesława Michniewicza w roli selekcjonera. Trener przyznał niedawno, że w Glasgow chce sprawdzić różne warianty taktyczne przed finałem baraży.

- Pewne rzeczy, które będziemy próbować ze Szkotami, nie będziemy robić pod kątem Szwedów czy Czechów. Nie chcemy się odkrywać. Zachowamy na finał barażowy rzeczy, które zaczniemy trenować dopiero dzień po meczu w Glasgow – to może być np. inne ustawienie. Ze Szkocją zaczniemy systemem 3-4-3, z wysuniętym napastnikiem i być może dwiema "dziesiątkami" w drugiej linii - zapowiedział.

Część dochodów z biletów na towarzyski mecz pomiędzy Szkocją a Polską zostanie przekazana na pomoc dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy.

W tej kwestii porozumieli się kapitanowie drużyn: Andy Robertson i Robert Lewandowski, federacje piłkarskie obu krajów oraz UNICEF. 

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także