more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Pogoń Szczecin musi znaleźć nowego trenera. Kosta Runjaic zdecydował, Legia skorzysta?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 15:10
Trener Pogoni Szczecin Kosta Runjaic poinformował, że odejdzie z klubu po zakończeniu obecnego sezonu. Prezes "Portowców" Jarosław Mroczek musi więc znaleźć nowego szkoleniowca drużyny, która w trwającej kampanii PKO BP Ekstraklasy walczy o mistrzostwo Polski. 
Kosta Runjaic prowadzi Pogoń od ponad czterech lat
Kosta Runjaic prowadzi Pogoń od ponad czterech lat Foto: PAP/Marcin Bielecki
  • Kosta Runjaić prowadzi piłkarzy ze Szczecina od 2017 roku 
  • W bieżącym sezonie Pogoń ma realne szanse na zdobycie mistrzostwa Polski 
  • "Portowcy" nigdy wcześniej nie sięgnęli po tytuł najlepszej drużyny w kraju 

Kosta Runjaić zdecydował się odejść 

Pogoń Szczecin po rozegraniu 26 ligowych meczów prowadzi w tabeli PKO BP Ekstraklasy i ma realne szanse na pierwszy w historii klubu tytuł mistrza Polski. "Portowcy" mają 53 punkty i na osiem kolejek przed końcem o jedno "oczko" wyprzedzają Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań.

Dobre wyniki "Portowców" sprawiły, że niemiecki szkoleniowiec Kosta Runjaic zaczął być łączony ze zmianą pracodawcy. Zainteresowana zatrudnieniem trenera miała być choćby Legia Warszawa

Zdaniem portalu Legia.net pierwszy kontakt z niemieckim trenerem władze "Wojskowych" wykonały już w grudniu. Wówczas Runjaic nie był jednak zainteresowany opuszczeniem Szczecina. Oprócz klubu z Łazienkowskiej media informowały również, że szkoleniowcem interesuje się Schalke 04 Gelsenkirchen.

W czwartek na konferencji prasowej Runjaic ogłosił, że nie przedłuży wygasającego z końcem sezonu kontraktu.

Po głębokich przemyśleniach chciałbym ogłosić, że nie przedłużę umowy z Pogonią Szczecin. To moja definitywna, osobista decyzja. Jest ona niezależna od warunków pracy, organizacji czy finansów - mówił szkoleniowiec, który w klubie z Pomorza Zachodniego pracuje od jesieni 2017 roku.

Trzeba znaleźć następcę 

Kosta Runjaic wcześniej poinformował o swojej decyzji piłkarzy Pogoni. Niemiecki trener zapewnił, że, mimo planów odejścia z Pogoni, jego celem pozostaje zdobycie mistrzostwa Polski.

- Chcemy na koniec sezonu zdobyć mistrzostwo. To nie jest jednak koncert życzeń. Jeśli go nie zdobędziemy, to Pogoń w przyszłym sezonie będzie jeszcze silniejsza. Klub i cała infrastruktura stoi na bardzo mocnych fundamentach - ocenił. 

Nie wiadomo, kto zastąpi ustępującego trenera. - Na pewno zrobimy tak, by zatrudnić najlepszego możliwego trenera. Kwestia narodowości jest nieistotna - mówił prezes Pogoni Jarosław Mroczek. - Moim zdaniem jest znaleźć trenera nie gorszego niż Kosta - dodał dyrektor sportowy klubu Dariusz Adamczuk.

Kolejny ligowy mecz szczecinianie rozegrają 2 kwietnia. Zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem Górnikiem Łęczna.


Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także