more_horiz
Wiadomości

Arabskie media komentują losowanie MŚ Katar 2022. Pojedynek najlepszych: Lewandowski kontra Messi

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 07:09
Arabskie media komentując piątkowe losowanie MŚ Katar 2022, wskazują, że starcie w grupie C Polski i Argentyny będzie stanowiło okazję do rywalizacji najlepszych piłkarzy świata - Lionela Messiego i Roberta Lewandowskiego. Przypominają, że właśnie w tej grupie zagra Arabia Saudyjska.
Arabskie media po losowaniu grup MŚ Katar 2022 zwracają uwagę na pojedynek Robert Lewandowski i Leo Messi
Arabskie media po losowaniu grup MŚ Katar 2022 zwracają uwagę na pojedynek Robert Lewandowski i Leo MessiFoto: Shutterstock.com/Marco Iacobucci Epp/Mikolaj Barbanell

MŚ Katar 2022. Arabskie media: uwaga skupiona na pojedynku Lewandowski - Messi

Relacjonujące uroczystość losowania sportowe telewizje beIN Sports i Al Jazeera zaznaczają, że trzy rywalizujące z Arabią Saudyjską w grupie C ekipy: Polski, Argentyny i Meksyku to silne zespoły, do tego z dużym doświadczeniem w mistrzostwach świata.

Katarskie telewizje koncentrują swoją uwagę szczególnie na kapitanach reprezentacji Argentyny - Messim i liderze Biało-Cerwonych - Lewandowskim. Zauważają, że w jednej grupie znaleźli się dwaj gracze uznawani obecnie za najlepszych w świecie.

Na Leo Messiego i Roberta Lewandowskiego, jako główne gwiazdy nie tylko grupy C, ale i całego turnieju w Katarze, wskazują z kolei saudyjskie portal Arab News oraz agencja prasowa SPA. Media te uważają, że będzie to jedna z najsilniejszych z ośmiu grup mundialu.

Arab News odnotowuje, że "grająca niemal w domu" Arabia Saudyjska już w pierwszym będzie miała test na najwyższym poziomie, gdyż będzie musiała sprostać utytułowanej Argentynie. Dodaje, że w kolejnych odsłonach turnieju Saudyjczycy zmierzą się z Polską oraz Meksykiem, które jednak też należy doceniać

Kiedy MŚ Katar 2022?

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. MŚ Katar 2022 będą ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju w 2026 roku o Puchar Świata zagra 48 zespołów. Będzie to szczególny turniej nie tylko ze względu na czas i miejsce rozegrania spotkań (do tej pory mistrzostwa odbywały się latem), ale również trudność zakwalifikowania się.

Posłuchaj
00:52 Jacek Gmoch.mp3 Mówi były selekcjoner Biało-Czerwonych Jacek Gmoch (IAR)

Losowane MŚ Katar 2022 komentowali dziennikarze PolskieRadio24.pl Paweł Majewski i Bartosz Goluch: 

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także