more_horiz
Wiadomości

MŚ Katar 2022: Adam Nawałka przestrzega przed Meksykiem. "Istotny mecz dla końcowego układu tabeli"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 08:58
Reprezentacja Polski poznała rywali na piłkarskich MŚ Katar 2022, gdzie w grupie C zmierzy się między innymi z dwukrotnymi mistrzami świata Argentyną. - Uważam, że grupa jest mocna, terminarz bardzo dobry. Ostatni mecz gramy z Argentyną, która z pewnością jest najtrudniejszym przeciwnikiem - mówi w rozmowie z Polskim Radiem były selekcjoner kadry Adam Nawałka. 
Adam Nawałka był selekcjonerem reprezentacji Polski w latach 2013-2018. Z kadrą awansował na Euro 2016 i na mistrzostwa świata 2018 w Rosji
Adam Nawałka był selekcjonerem reprezentacji Polski w latach 2013-2018. Z kadrą awansował na Euro 2016 i na mistrzostwa świata 2018 w RosjiFoto: Shutterstock.com/MaciejGillert

MŚ Katar 2022. Adam Nawałka: na mistrzostwach świata nie ma słabych drużyn

Reprezentacja Polski trafiła do grupy C, gdzie zagra między innymi z silną Argentyną, która przez wielu dziennikarzy wskazywana jest jako faworyt grupowej rywalizacji. Jak zaznaczył były trener kadry Adam Nawałka, na takim turnieju nie ma słabych drużyn. 

- Ostatni mecz gramy z Argentyną, dlatego do tego czasu będzie można już sporo ugrać [...] Na mistrzostwach świata nie ma słabych drużyn - przyznał były selekcjoner Biało-Czerwonych. 

Nawałka podkreślił, że trzeba też zwrócić uwagę na Meksyk, który może być niespodzianką tej grupy. - Grają ciekawy futbol. Miałem przyjemność jako selekcjoner prowadzić Polskę w meczu towarzyskim w Gdańsku, gdzie nie graliśmy w pełnym składzie i przegraliśmy z nimi 0:1. Z pewnością ten mecz będzie ważny w kontekście końcowego układu w grupie - tak przynajmniej można przewidywać - powiedział Adam Nawałka

- Jeżeli chcemy myśleć o awansie, to takie mecze jak choćby ten z Arabią Saudyjską, powinniśmy wygrywać - przyznał doświadczony szkoleniowiec.  

W pierwszym spotkaniu reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Polska zmierzy się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

MŚ Katar 2022 - turniej inny niż zwykle

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju w 2026 roku o Puchar Świata FIFA, zagra 48 reprezentacji narodowych. 

Posłuchaj
00:59 Adam Nawałka.mp3 Losowanie ocenia były selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka (IAR)

Losowane MŚ Katar 2022 komentowali dziennikarze PolskieRadio24.pl Paweł Majewski i Bartosz Goluch: 

Czytaj także:

red/IAR

Zobacz także

Zobacz także