more_horiz
Wiadomości

Oficjalnie: Thomas Thurnbichler trenerem polskich skoczków. PZN potwierdza

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 16:16
Thomas Thurnbichler będzie nowym trenerem polskiej kadry skoczków narciarskich. Informację potwierdził we wtorek Polski Związek Narciarski. 
Thomas Thurnbichler (P) i Andreas Widhoelzl podczas zawodów w lotach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie. Austriacy potwierdzają, że Thomas Thurnbichler obejmie polską kadrę
Thomas Thurnbichler (P) i Andreas Widhoelzl podczas zawodów w lotach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie. Austriacy potwierdzają, że Thomas Thurnbichler obejmie polską kadręFoto: East News/IMAGO/Imago Sport and News

PZN. Zamieszanie wokół Thomasa Thurnbichlera

Kilka dni temu prezes PZN Apoloniusz Tajner potwierdził, że to Austriak będzie następcą Michala Doleżala, jednak chwilę później doszło do kuriozalnej sytuacji i związek zdementował... słowa swojego szefa.

Polski Związek Narciarski informuje, że Thomas Thurnbichler nie jest trenerem Kadry Narodowej A Mężczyzn w skokach narciarskich. PZN potwierdza, że aktualnie są prowadzone rozmowy z austriackim szkoleniowcem - napisano w komunikacie. 

Thomas Thurnbichler trenerem reprezentacji Polski. PZN potwierdza

W niedzielę 3 kwietnia nastąpił kolejny zwrot w sprawie następcy Michala Doleżala. Tym razem w rozmowie z "Kurier.at" Mario Stechler z Austriackiego Związku Narciarskiego potwierdził, że Thomas Thurnbichler zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski. 

- Po spekulacjach z ostatnich kilku dni mogę teraz potwierdzić, że dotychczasowy asystent naszego trenera Thomas Thurnbichler poinformował mnie, że w przyszłym sezonie pojedzie do Polski, gdzie będzie pracował jako selekcjoner. Jeszcze niedawno zapewniał mnie, że zostanie w Austrii, dlatego jego odejście jest dla mnie niespodzianką - zaznaczył. 

Dwa dni później PZN oficjalnie potwierdził w mediach społecznościowych, że to Austriak zostanie nowym szkoleniowcem Biało-Czerwonych. - Potwierdzamy doniesienia Austriackiego Związku Narciarskiego i Międzynarodowej Federacji Narciarskiej dot. Thomasa Thurnbichlera - oficjalnie poznajcie nowego trenera Kadry Narodowej A w skokach narciarskich - czytamy w komunikacie PZN wraz z krótkim wideo. 

Michal Doleżal rozstaje się z kadrą Biało-Czerwonych

Podczas ostatniego spotkania w siedzibie PKOl Michal Doleżal po raz kolejny potwierdził, że rozstaje się z Biało-Czerwonymi. Wcześniej spekulowano, że być może będzie prowadził trójkę najlepszych polskich skoczków.

Czeski szkoleniowiec poinformował, że ma dwie propozycje pracy. Jedną jest rola asystenta Stefana Horngachera w reprezentacji Niemiec, drugą objęcie funkcji pierwszego trenera innej męskiej kadry. Michal Doleżal nie poinformował jednak, o który kraj chodzi. Wiadomo jednak, że opuści Polskę. W naszej reprezentacji szkoleniowiec pracował od sezonu 2016/2017. Najpierw był asystentem Horngachera, a w 2019 roku zastąpił Austriaka w roli trenera głównego.


Czytaj także:

red/empe/Kurier.at/Skispringen-news.de/PZN

Zobacz także

Zobacz także