more_horiz
Wiadomości

Kylian Mbappe otrzymał kosmiczną ofertę od PSG. "Nowe elementy do rozważenia"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2022 14:39
Paris Saint-Germain oferuje napastnikowi Kylianowi Mbappe pensję roczną w wysokości ponad 25 milionów euro netto, aby zdecydował się on zostać w zespole przez kolejne dwa sezony - ujawnił hiszpański ekspert piłkarski Guillem Balague.
Paris St-Germain oferuje napastnikowi Kylianowi Mbappe pensję roczną wynoszącą netto ponad 25 milionów euro
Paris St-Germain oferuje napastnikowi Kylianowi Mbappe pensję roczną wynoszącą netto ponad 25 milionów euroFoto: Baratoux Loic/ABACA/Abaca/East News

Kontrakt 23-latka wygasa latem tego roku, a - jak twierdzą francuskie media - zawodnik już kilka miesięcy temu uzgodnił pakiet finansowy z Realem Madryt.

- Nie podjąłem żadnej decyzji, są natomiast nowe elementy do rozważenia. Jakie? Tylko nowe - powiedział Mbappe w trakcie ostatniej konferencji prasowej.

Te "nowe elementy" - jak uważa Balague - mają mieć znaczenie podczas negocjacji nowych, jeszcze lepszych warunków finansowych dotyczących przejścia Mbappe do Madrytu.

Młody Francuz już w lipcu 2021 zgłosił chęć odejścia z Paris Saint-Germain. Wyjawił wtedy oficjalnie, że poprosił władze klubu o zgodę na odejście. "Chciałem, żeby klub otrzymał za mnie środki na sprowadzenie jakościowego zmiennika" - tłumaczył wtedy na antenie RMC Sport.

22-letni Mbappe dołączył do PSG w 2017 roku, najpierw na roczne wypożyczenie, a potem już na zasadzie transferu definitywnego z AS Monaco. Zapłacono za niego 180 milionów euro.

Jego kontrakt obowiązuje do końca trwającego sezonu. A to oznacza, że po jego zakończeniu Mbappe będzie mógł odejść za darmo z PSG latem 2022 roku.

Mbappe jest reprezentowany przez rodziców, którzy nie do końca akceptują jego plany przejście do Realu. Ale - jak zapewniają - ostatecznie decyzja należy do piłkarza. Jeżeli jednak udałoby się przekonać go do pozostania we Francji, jego doradcy otrzymają około 50 mln euro jako prowizję od PSG.

Czytaj także:

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także