more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: sensacyjna zmiana trenera. Dariusz Banasik zwolniony z Radomiaka

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 15:21
Władze Radomiaka zdecydowały o zwolnieniu trenera Dariusza Banasika. Następcą szkoleniowca, pod którego wodzą drużyna długo była rewelacją PKO BP Ekstraklasy został Mariusz Lewandowski. 
Dariusz Banasik został trenerem Radomiaka w 2018 roku
Dariusz Banasik został trenerem Radomiaka w 2018 roku Foto: PAP/Piotr Polak

Dariusz Banasik został trenerem Radomiaka w lipcu 2018 roku. Od tamtego czasu wywalczył z drużyną dwa awanse - najpierw do 1. ligi, a potem do PKO BP Ekstraklasy

Runda jesienna obecnego sezonu była w wykonaniu radomskiego beniaminka znakomita. Radomiak zajmował czwarte miejsce w tabeli, a Dariusz Banasik otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera listopada. 

Dariusz Banasik "ofiarą" własnego sukcesu? 

Jak się okazało, znakomita jesień rozbudziła apetyty klubowych działaczy. Dariusz Banasik w niedzielę otrzymał informację o zwolnieniu z funkcji trenera pierwszej drużyny. Umowa szkoleniowca była ważna do zakończenia sezonu 2022/2023.

O decyzji władz Radomiaka miała przesądzić słabsza postawa piłkarzy w rundzie wiosennej. Choć, w porównaniu z jesienią, beniaminek spadł w tabeli tylko o dwie pozycje, działacze obawiają się, że drużyna może spaść... w kolejnym sezonie. 

Zespół, który jesienią zaliczył sześć kolejnych zwycięstw i 12 meczów bez porażki, teraz notuje serię siedmiu spotkań bez wygranej.

Nie bez znaczenia dla dyspozycji radomskich piłkarzy jest też fakt, że drużyna od początku rundy boryka się z problemami infrastrukturalnymi. Niejednokrotnie zespół Radomiaka musiał szukać miejsca do treningu w pobliskich gminach, gdyż żadne z boisk w mieście nie nadawało się do treningu. 

Mariusz Lewandowski następcą 

Z tym wyzwaniem ma się teraz mierzyć Mariusz Lewandowski. 66-krotny reprezentant Polski po zakończeniu trenerskiej kariery był szkoleniowcem Zagłębia Lubin i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Z tym drugim zespołem wiosną ubiegłego roku awansował do Ekstraklasy.

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także