more_horiz
Wiadomości

WTA Rzym: środowisko tenisowe oburzone decyzją organizatorów. Navratilova pisze o "śmierdzących premiach"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2022 14:47
Organizatorzy turnieju WTA w Rzymie mają przed sobą wizerunkowy kryzys. Z powodu dysproporcji w nagrodach turniejów męskich i żeńskich głos zabrała legenda tenisa, Martina Navratilowa.
Organizatorzy turnieju na kortach w Rzymie znaleźli się w ogniu krytyki
Organizatorzy turnieju na kortach w Rzymie znaleźli się w ogniu krytykiFoto: Shutterstock; Twitter

- Nagrody pieniężne w Rzymie śmierdzą! Co się stało z równymi płacami w turniejach? - napisała na Twitterze jedna z najlepszych tenisistek w historii.

Dziennikarz Gaspar Ribeiro Lanca opublikował dane o nierównościach płacowych w rzymskim turnieju. Choć w większości zmagań, nagrody kobiet i mężczyzn są równe, w przypadku tego turnieju różnice są ponad dwukrotne.

Zwycięzca finału może liczyć na ponad 830 tysięcy euro, zaś najlepsza z kobiet jedynie na ponad 330 tysięcy. Podobne dyspropocje dotyczą kolejnych miejsc - przegrany finalista dostanie ponad 450 tysięcy, przegrana finalistka ledwie nieco ponad 190 tysięcy.

Powinniśmy dużo więcej mówić o różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w Rzymie - skomentował Lanca.

***

Iga Świątek rozpocznie zmagania we Włoszech od meczu z Rumunką Eleną Gabrielą Ruse. Początek zaplanowano na godzinę 15:00.

24-letnia Rumunka zajmuje w rankingu WTA 57. miejsce. Dotychczas obie tenisistki zmierzyły się raz - w 2018 roku w Montreux, też na kortach ziemnych, zwyciężyła nastoletnia wówczas Iga Świątek.

W Rzymie Iga Świątek będzie bronić wywalczonego rok temu tytułu. Na otwarcie miała wolny los.

Iga Świątek o treningu z Rafaelem Nadalem:

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także