more_horiz
Wiadomości

Andrij Szewczenko z nową misją od Wołodymira Zełenskiego. "Jestem pewny, że Ci się uda"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 12:58
Andrij Szewczenko, wieloletni reprezentant Ukrainy w piłce nożnej, otrzymał nową misję od prezydenta kraju Wołodymira Zełenskiego. 45-letni były zawodnik Chelsea Londyn i AC Milan ma zostać ambasadorem fundacji, która będzie wspierała odbudowę i rozwój Ukrainy.
Legenda reprezentacji i Dynama Kijów Andrij Szewczenko spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełenskim i otrzymał nową misję od głowy państwa
Legenda reprezentacji i Dynama Kijów Andrij Szewczenko spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełenskim i otrzymał nową misję od głowy państwaFoto: Shutterstock.com/Sandor Szmutko

»ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny w PolskieRadio24.pl«

Wojna na Ukrainie. Andrij Szewczenko spotkał się z Wołodymirem Zełenskim

Andrij Szewczenko ma pomóc w zbieraniu funduszy, które zostaną przeznaczone na odbudowę kraju po zbrojnym ataku Rosji. Były piłkarz, a ostatnio trener reprezentacji Ukrainy i włoskiego klubu Genoa, spotkał się z Zełenskim w środę w Kijowie i został pierwszym ambasadorem fundacji UNITED24, która będzie pozyskiwać środki od darczyńców.

- Andrij, swoją pracą i osiągnięciami sportowymi, zyskał ogromne zaufanie na arenie międzynarodowej - napisał na swoim Telegramowym profilu prezydent Ukrainy.

Andrij Szewczenko w nowej roli. "Jestem pewny, że Ci się uda!"

- Teraz ma nową misję - opowiedzieć światu o wydarzeniach na Ukrainie i wykorzystać swoją osobę do szerzenia międzynarodowej pomocy. Jestem pewny, że Ci się uda! - zwrócił się do Szewczenki, który powszechnie uważany jest za najlepszego piłkarza w historii Ukrainy.

W drużynie narodowej zagrał 111 razy i zdobył 48 bramek. Przed wyjazdem za granicę reprezentował barwy Dynama Kijów.


Polskie Radio
tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także