Roland Garros 2022: Iga Świątek świetnie zaczęła walkę w Paryżu. Błyskawiczna wygrana

2022-05-23, 13:06

Iga Świątek bez problemu awansowała do drugiej rundy French Open . Foto: PAP/EPA/YOAN VALAT

Iga Świątek potrzebowała 54 minut, by wygrać mecz pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open. Na kortach ziemnych w Paryżu najlepsza tenisistka świata pokonała Ukrainkę Łesię Curenko 6:2, 6:0.

• Iga Świątek znakomicie rozpoczęła rywalizację o drugi w karierze triumf w wielkoszlemowym turnieju na kortach Rolanda Garrosa
  • Polska tenisistka jest niepokonana od połowy lutego. Wygrała pięć kolejnych turniejów WTA i objęła prowadzenie w rankingu
  • Dzień wcześniej w drugiej rundzie French Open zameldowała się Magda Linette

Iga Świątek nie przegrała meczu od połowy lutego. Zwyciężyła w pięciu turniejach z rzędu: w Dosze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie i Rzymie. W poniedziałek znakomicie rozpoczęła rywalizację o drugi w karierze triumf w wielkoszlemowym French Open, w którym zwyciężyła w 2020 roku.

Iga Świątek ekspresem w drugiej rundzie

Liderka rankingu WTA była zdecydowaną faworytką meczu z Łesią Curenko, która do turnieju głównego na kortach Rolanda Garrosa musiała przebijać się przez kwalifikacje. Iga Świątek musiała być jednak czujna - dzień wcześniej z imprezą pożegnały się takie faworytki, jak Ons Jabeur czy Garbine Muguruza.

W meczu Polki z Ukrainką scenariusz porażki faworytki nie wchodził jednak w grę od początku. Polka, choć czasem miała problemy z pierwszym serwisem, grała dużo lepiej od Curenko. Od początku meczu nie było wątpliwości, kto wywalczy awans do drugiej rundy.

W pierwszym secie Ukrainka zdołała raz przełamać Świątek, jednak był to jedyny słabszy moment polskiej tenisistki. W drugiej partii nie było już żadnych wątpliwości. Curenko nie zdołała ugrać ani jednego gema.

Nic dziwnego, że mecz trwał zaledwie 54 minuty. Iga Świątek odniosła swoje 29. zwycięstwo z rzędu i może czekać na wyłonienie kolejnej przeciwniczki.

W drugiej rundzie rywalką Igi Świątek będzie zwyciężczyni meczu Amerykanki Alison Riske z Ukrainką Dajaną Jastremską.

Linette sprawiła sensację w niedzielę

W poniedziałek na kort w stolicy Francji wyjdzie także Magdalena Fręch, która w pierwszej rundzie zmierzy się z Angelique Kerber. Mecz zaplanowano na 14.30.

Zmagania w zasadniczej części turnieju rozpoczęły się w niedzielę 21 maja.

Ogromną sensację sprawiła Magda Linette. Polka pokonała rozstawioną z numerem 6 Ons Jabeur 3:6, 7:6 (7-4), 7:5. W drugiej rundzie Linette zmierzy się z Włoszką Martiną Trevisan albo z Brytyjką Harriet Dart.

Iga Świątek - Łesia Curenko 6:2, 6:0 - KONIEC MECZU