more_horiz
Wiadomości

Nieoficjalnie: Adam Małysz zostanie nowym prezesem PZN

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2022 08:23
Adam Małysz zastąpi Apoloniusza Tajnera na stanowisku prezesa Polskiego Związku Narciarskiego (PZN). Jak informuje "Interia" legendarny skoczek jest... jedynym kandydatem do objęcia tej funkcji. 
Wszystko wskazuje na to, że Adam Małysz zostanie nowym prezesem Polskiego Związku Narciarskiego
Wszystko wskazuje na to, że Adam Małysz zostanie nowym prezesem Polskiego Związku NarciarskiegoFoto: FORUM/Marcin Szkodzinski

Media: Adam Małysz zastąpi Apoloniusza Tajnera na stanowisku prezesa PZN

W środę 25 maja o północy minął termin składania kandydatur na stanowisku prezesa PZN-u. Obecnie wszystko wskazuje na to, że Adam Małysz przejmie funkcję po Apoloniuszu Tajnerze [pełni rolę prezesa od 2006 roku]. 

"Interia" informuje, że czterokrotny olimpijczyk i jeden z najbardziej utytułowanych skoczków w historii tej dyscypliny jest jedynym oficjalnym kandydatem na ten fotel prezesa PZN. 

Wybory w PZN odbędą się 25 czerwca w Krakowie. Wiadomo już, że wpłynęła tylko jedna oferta, choć związek nie ujawnił jeszcze oficjalnie nazwiska tej osoby, to wszystko wskazuje na to, że chodzi o Małysza, który od 2016 roku pełni rolę dyrektora koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

W wyborach prezesa PZN weźmie udział 82 delegatów. 

"Adam Małysz jest naturalnym kandydatem"

- Adam jest kandydatem całej naszej społeczności. Adam Małysz jest naturalnym kandydatem popieranym przez środowisko narciarskie w całej Polsce. Myślę, że gdyby zdecydował się na kandydowanie, byłby idealny do kontynuacji pracy związku - mówił we wcześniejszym wywiadzie z "Interią" Apoloniusz Tajner

Czytaj także:

/Interia

Zobacz także

Zobacz także