more_horiz
Wiadomości

Robert Lewandowski zdeterminowany, by odejść. Napastnik Bayernu Monachium postawi na radykalne rozwiązanie?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 10:00
Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski planuje podjąć radykalne kroki, by opuścić Bayern Monachium - przekazał "Sport1". W ostatnich dniach Polak udzielił kilku wywiadów, które ponownie wywołały burzę wokół napastnika mistrza Niemiec. Do sytuacji "Lewego" odniósł się również dyrektor sportowy klubu Hasan Salihamidzić. 
Robert Lewandowski jest zdeterminowany, by odejść z Bayernu Monachium w lecie 2022 roku. Polak udzielił obszernej rozmowy gazecie Bild. Kapitan kadry zaznaczył, że nie jest w konflikcie z klubem
Robert Lewandowski jest zdeterminowany, by odejść z Bayernu Monachium w lecie 2022 roku. Polak udzielił obszernej rozmowy gazecie "Bild". Kapitan kadry zaznaczył, że nie jest w konflikcie z klubemFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Robert Lewandowski zdeterminowany, by odejść z Bayernu Monachium

Robert Lewandowski i Bayern Monachium ostatnio mają ze sobą nie po drodze. Jak informuje "Sport1" kapitan reprezentacji Polski planuje podjąć radykalne kroki i nie stawić się na letnim zgrupowaniu mistrza Niemiec. Polak chce w ten sposób wyrazić swoje stanowisko i podkreślić, że jego historia z Bayernem dobiegła końca, o czym wspominał podczas pierwszej konferencji prasowej przed Ligą Narodów.

"Lewy" ponownie wyraził swoje zdanie na temat chęci odejścia z Bayernu podczas ostatniej rozmowy z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim na łamach "Onetu". Polak przyznał, że "coś w nim pękło" i chce zmienić otoczenie. Problem w tym, że Lewandowski ma ważny kontrakt z Bayernem do czerwca 2023 roku. Klub chce zrobić, by wszystko by napastnik wypełnił swoją umowę do końca.

Polak rozmawiał telefonicznie z dyrektorem sportowym Bayernu

FC Barcelona przedstawiła już Bayernowi Monachium oficjalną ofertę za Roberta Lewandowskiego, ale została ona odrzucona. W odniesieniu do ostatnich wydarzeń swoje zdanie wyraził Salihamidzić, który udzielił wywiadu gazecie "Bild". - Lewandowski zadzwonił do mnie dzisiaj. Rozmawialiśmy między innymi o jego publicznych wypowiedziach. Jasno wyjaśniłem mu nasze stanowisko dotyczące jego sytuacji kontraktowej - przyznał dyrektor sportowy monachijczyków.

Bośniak nie chciał komentować dalszych szczegółów, ale wyraźnie kolejny raz podkreślił swoje stanowisko. - Herbert Hainer, Oliver Kahn i ja kilkukrotnie komentowaliśmy już jego chęć odejścia, więc chciałbym na tym poprzestać - tłumaczył.

"Nie jestem egoistą" 

Na łamach "Bilda" ukazała się również obszerna rozmowa z Robertem Lewandowskim, który również odniósł się do całej sytuacji, szeroko komentowanej w mediach. - Zawsze starałem się dać z siebie wszystko dla Bayernu Monachium, tak aby sprostać oczekiwaniom kibiców i władz klubu. Doceniam fanów Bayernu za to, że zawsze mnie wspierali. Gdybym nie był szczery w ocenie swojej sytuacji, czułbym się nie fair wobec kibiców. Wiem, że ostatnio jest dużo emocji, ale mam nadzieję, że w pewnym momencie kibice mnie zrozumieją [...] Nie jestem egoistą. Zdaje sobie sprawę z tego co miałem przez te wszystkie lata w FCB. Czuję jednak, że nadszedł czas na nowy etap - powiedział Lewandowski.


Polak zdaje sobie sprawę, że ma z klubem ważny kontrakt przez kolejny sezon. - Szanuję Bayern i jego zasady. Zmiana jest jednak częścią życia zarówno piłkarza jak i klubu. Mam nadzieję, że nie jest to samolubne podejście. Mam kontrakt, ale próbowałem wyjaśnić władzom klubu, co czuję. Poinformowałem już klub publicznie, że nie zamierzam przedłużać kontraktu, dlatego nie rozmawiajmy już o mojej przyszłości w Bayernie. Chcę zakończyć spekulacje - podkreślił 33-letni napastnik.

Media: Robert Lewandowski planuje radykalne kroki

Czy jest możliwe, że Robert Lewandowski jeszcze latem opuści Bayern Monachium? - Nie wiem. Mam jeszcze rok ważny kontrakt. Poprosiłem klub o zgodę na odejście. Wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji. Klub może jeszcze dostać za mnie pieniądze [...] Miałbym jeszcze szansę na podjęcie nowego wyzwania w innym klubie. To moje życzenie - przyznał.

Robert Lewandowski w rozmowie z "Bildem podkreślił, że nie zamierza więcej rozmawiać o jego negocjacjach z Bayernem. - Nie chcę dolewać oliwy do ognia. Mam wielki szacunek dla Bayernu Monachium i tego co osiągnąłem przez ostatnie osiem lat z zespołem [...] Chcę to zakończyć, żeby emocje ostygły, nie przez media. Ja i Bayern nie jesteśmy wrogami - powiedział.

Z kolei według informacji "Sport1" Polak planuje podjąć radykalne kroki, jeżeli nie uda się dojść do porozumienia. Lewandowski miałby się nie stawić na zgrupowaniu Bayernu Monachium przed sezonem Bundesligi. 


Czytaj także:

red/Twitter/Sport1.de/BILD

Zobacz także

Zobacz także