more_horiz
Wiadomości

Liga Narodów: polscy sędziowie poprowadzą hitowe spotkania. Marciniak rozjemcą "rewanżu" za finał Euro

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2022 12:28
Szymon Marciniak poprowadzi mecz pomiędzy dwoma finalistami Euro 2020 - Anglią i Włochami. Pozostały dwóm polskim ekipom sędziowskim, które zobaczymy w najbliższych dniach podczas spotkań Ligi Narodów również przypadły w udziale ciekawe spotkania.
Szymon Marciniak poprowadzi mecz Anglia - Włochy
Szymon Marciniak poprowadzi mecz Anglia - WłochyFoto: PAP/Marcin Gadomski

Arbitrowi z Płocka przy liniach bocznych partnerować będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Arbitrem technicznym będzie Tomasz Musiał. Spotkanie wicemistrzów z mistrzami Europy odbędzie się 11 czerwca na stadionie Molineaux w Wolverhampton.

Na nudę nie będzie narzekał także Bartosz Frankowski, który wspólnie z Marcinem Bońkiem i Jakubem Winklerem (na liniach) oraz Krzysztofem Jakubikiem (sędzia techniczny) pojadą do Kopenhagi. Tam poprowadzą mecz będącej liderem grupy 1 Ligi Narodów Danii z wciąż aktualnym wicemistrzem świata - Chorwacją.

Z kolei Daniel Stefański będzie rozjemcą w spotkaniu Ukraina – Armenia. Jego zespół uzupełnią Dawid Golis, Michał Obukowicz i Łukasz Kuźma. Mecz odbędzie się 11 czerwca na stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego.

Na arenie międzynarodowej zadebiutuje natomiast Damian Sylwestrzak, w meczu U-21: Islandia – Cypr. Na liniach pomogą mu Bartosz Kaszyński i Adam Karasewicz, a arbitrem technicznym będzie Paweł Malec.

Wiemy też, kto poprowadzi dwa najbliższe mecze reprezentacji Polski. W środowym meczu przeciwko Belgii rozjemcą będzie 38-letni Słowak, Ivan Krużliak. Wspomniany arbiter chętnie sięga po kartki - jego średnia w europejskich pucharach to aż 6 kartoników na mecz. Z kolei w spotkaniu z Holandią arbitrem głównym będzie Halil Umut Meler z Turcji.

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także