Liga Narodów: Holandia - Polska. Łukasz Skorupski uratował Biało-Czerwonych [OCENY]

2022-06-11, 22:49

Łukasz Skorupski wielokrotnie ratował Biało-Czerwonych przed utratą bramki. Foto: PAP/Leszek Szymański

Polska zremisowała z Holandią 2:2 w wyjazdowym meczu Ligi Narodów. Biało-Czerwoni prowadzili już dwoma golami, jednak ostatecznie do ostatniej minuty musieli bronić cennego remisu. Oto oceny portalu PolskieRadio24.pl.

• Biało-Czerwoni prowadzili 2:0 po bramkach Casha i Zielińskiego, jednak rywale szybko doprowadzili do wyrównania
  • Łukasz Skorupski kilkukrotnie ratował Polaków przed utratą gola
  • Po wygranej z Walią (2:1), porażce z Belgią (1:6) i remisie z Holandią (1:1) 14 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie Biało-Czerwoni zmierzą się ponownie z Belgami

Transmisja meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w Lidze Narodów na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Oceny redakcji portalu PolskieRadio24.pl (skala 1-6):

Łukasz Skorupski (5.5) - bardzo pewny występ w pierwszej połowie. Obronił groźny strzał na początku spotkania, który mógł sprawić, że oglądalibyśmy zupełnie inny mecz. W drugiej części meczu dwukrotnie skapitulował, jednak w obu przypadkach ciężko obwiniać go o utratę bramki. W końcówce meczu dwukrotnie uratował Biało-Czerwonych przed utratą bramki. Zawodnik meczu.

Matty Cash (4.5) - znacznie lepszy występ obrońcy Aston Villi niż w spotkaniu z Belgią. Połączenie sporej jakości w obronie z dużą aktywnością w ofensywie, która w 18. minucie przełożyła się na bramkę dla Biało-Czerwonych.

Jan Bednarek (4) - w tym meczu stoper Southampton musiał wejść w buty Kamila Glika i zrobił to co najmniej poprawnie. Duża pewność w obronie 26-latka, który ma za sobą intensywny sezon w Premier League.

Jakub Kiwior (3.5) - debiutant rozpoczął spotkanie od kilku udanych interwencji. W drugiej połowie można mu jednak zarzucić złe ustawienie przy drugim golu dla Holendrów i niepewność w starciach z Dumfriesem.

Bartosz Bereszyński (3) - niepewny w starciach z Bergwijnem i Dumfriesem. Za tym drugim nie zdążył przy utracie bramki wyrównującej.

Przemysław Frankowski (3.5) - w pierwszej połowie pracowity w obronie, a jednocześnie niewidoczny w ofensywie. W drugiej pokazał się z dobrej strony - dobre ustawienie przy zagraniu Piątka pozwoliło mu asystować przy golu Zielińskiego. W 84. minucie zmieniony przez Kamila Glika.

Grzegorz Krychowiak (3) - bardzo pracowity w obronie. Pojawiły się jednak dwie największe bolączki 32-latka - zbyt duża agresja wobec rywali, a także niedokładność w rozegraniu. W pierwszej połowie nieodpowiedzialnie zaatakował rywala w polu karnym, co mogło przełożyć się na jedenastkę dla rywali. Z powodu kolejnej żółtej kartki spotkanie z Belgią obejrzy z trybun.

Jacek Góralski (2.5) - jego duża agresja nie była niczym nowym. Tak jak przypadku Krychowiaka, tak tu pojawiała się niedokładność. 29-latek nie popisał się przy pierwszym golu dla Holendrów, gubiąc Klaasena, który do demonów szybkości nie należy. W 58. minucie zmieniony przez Szymona Żurkowskiego.

Piotr Zieliński (4.5) - główna siła napędowa polskiej ofensywy w tym meczu. Często zachowywał dużą przytomność mimo otoczenia przez rywali. Występ zwieńczył trafieniem do pustej bramki. Solidny występ zawodnika Napoli.

Nicola Zalewski (5) - duża waleczność 20-latka w starciach z lepszymi fizycznie rywalami, a także spora przytomność w ofensywie. Świetny przerzut do Casha w 18. minucie sprawił, że po kilku sekundach Polacy świętowali zdobycie pierwszej bramki.

Krzysztof Piątek (4) - pracowity, a jednocześnie niewidoczny w pierwszej połowie. W drugiej było już znacznie lepiej. Świetne zachowanie przy jednej z bramek dla Biało-Czerwonych - jego podanie stworzyło kolegom stuprocentową sytuację, którą ostatecznie wykorzystał Zieliński.

Szymon Żurkowski (3) - ocena wyjściowa.

Kamil Glik - grał zbyt krótko, by go ocenić.

Kibice reprezentacji Polski (6) - Polacy na stadionie w Rotterdamie sprawili, że Biało-Czerwoni mogli czuć się jak u siebie. Wspaniały doping przez cały mecz.