more_horiz
Wiadomości

Jakiej muzyki słucha Iga Świątek? "Ta playlista okazała się dla mnie szczęśliwa"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 10:42
Iga, jakiej słuchasz muzyki? Na takie pytanie Iga Świątek odpowiada podczas niemal każdego wywiadu. - Mam składankę, którą rozpoczyna Led Zeppelin – mówiła Polka podczas rozmowy z Polskim Radiem w czasie Roland Garros 2022. French Open, Wimbledon, US Open, Indian Wells, Rzym - na każdym turnieju Świątek słucha muzyki, która ją motywuje. 
Iga Świątek - co czyta, jakiej muzyki słucha? Kibice chcą wiedzieć o Polce jak najwięcej
Iga Świątek - co czyta, jakiej muzyki słucha? Kibice chcą wiedzieć o Polce jak najwięcej Foto: PAP/EPA

French Open, Wimbledon, US Open, Indian Wells, Rzym, Australian Open - na każdym turnieju Świątek słucha muzyki, która ją motywuje. Jakiej muzyki słucha Iga Świątek? 

Iga Świątek zachwyciła serią wygranych. Polka wygrała w Dosze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz w Rzymie.  Iga Świątek we wspaniałym stylu wygrała też wielkoszlemowy turniej French Open rozgrywany na kortach ziemnych w Paryżu. W finale nie dała szans Amerykance Coco Gauff, pokonując ją 6:1. 6:3. Był to był już 35. kolejny wygrany mecz przez Polkę. 

4 kwietnia 2022 roku Iga Świątek została liderką światowego rankingu WTA. Świat tenisa jest zachwycony jej wynikami i nic dziwnego, że kibice chcą wiedzieć o Polce jak najwięcej. Jak spędza wolny czas? Co lubi jeść? Jaki deser jest jej ulubionym? Co obecnie czyta Iga Świątek? To tematy, o które Iga Świątek jest często pytana.

>>> Jakie książki czyta Iga Świątek? Na liście "Morderstwo w Orient Expressie" czy eseje o polityce i klimacie 

Gdy Iga Świątek wchodzi na kort w jej słuchawkach rozbrzmiewają ciężkie kawałki. Pełna energii, a tym samym motywująca muzyka pomaga Świątek naładować akumulatory przed meczem.   

Led Zeppelin na playliście Igi Świątek

"Mogliście zauważyć, że w tych ostatnich kilku chwilach przed wkroczeniem na kort, kiedy czekam na sygnał do wyjścia, mam na sobie słuchawki. (...) słucham playlisty, którą stworzyłam na początku tego sezonu, by nakręcić się przed meczem" - zdradziła 21-latka w felietonie, który napisała dla BBC.

Iga Świątek podkreśla, że muzyka której słucha zawsze jest rockowa. Te pięć piosenek na playliście to: Led Zeppelin, AC/DC, Gorillaz i Pearl Jam. "One się zapętlają" - doprecyzowała Polka.

"Zaczęłam słuchać tych pięciu piosenek przed pierwszym spotkaniem w tym sezonie, więc kiedy wchodzę na moje konto streamingowe i widzę najczęściej odtwarzane przeze mnie piosenki, zawsze jest to playlista meczowa. Okazała się być dla mnie szczęśliwa, więc nie chcę jej zmieniać" -  zdradzała Świątek jeszcze przed finałem French Open. Playlista okazała się szczęśliwa.

Iga Światek - playlista

Led Zeppelin - Rock & Roll
AC/DC - Thunderstruck
Pearl Jam - Even Flow
Gorillaz - Feel Good Inc.
Pearl Jam - Porch

Warto dodać, że gusty muzyczne Igi Świątek się zmieniają. 

- Przed meczem słucham Led Zeppelin, ale na co dzień słucham również polskiej muzyki. Ostatnio sięgam po piosenki Bajmu, Maanam. Trochę rozwijam swoją wiedzę w tym kierunku, bo kiedyś słuchałam zdecydowanie mniej polskich piosenek - mówiła Polka w rozmowie z Cezarym Gurjewem, dziennikarzem radiowej Jedynki w 2021.

Czytaj także: 

/red


Zobacz także

Zobacz także