more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Bartosch Gaul trenerem Górnika Zabrze. Ostatnio prowadził 4-ligowe rezerwy

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 22:39
Urodzony w Bytowie Niemiec Bartosch Gaul został trenerem piłkarzy ekstraklasowego Górnika Zabrze - poinformował klub. Zastąpił zwolnionego 14 czerwca Jana Urbana. Były reprezentant Polski prowadził drużynę przez rok. Miniony sezon zabrzanie zakończyli na ósmym miejscu.
Bartosch Gaul został nowym trenerem Górnika Zabrze
Bartosch Gaul został nowym trenerem Górnika ZabrzeFoto: Górnik Zabrze

34-letni Gaul pracował ostatnio z rezerwami FSV Mainz, występującymi w czwartej lidze. "Bartosch Gaul jest uznawany za jednego z najzdolniejszych szkoleniowców młodego pokolenia niemieckiej szkoły trenerskiej. Oprócz warsztatu niewątpliwym atutem nowego trenera jest znajomość języków obcych. Porozumiewa się on w języku polskim i niemieckim, ale również po angielsku i francusku" - chwali nowego szkoleniowca na swojej stronie internetowej klub z Zabrza.

Urban poprowadził z drużyną pierwszy powakacyjny trening, a dzień później stracił pracę. Jego umowa miała obowiązywać jeszcze przez kolejny sezon.

Umowy z klubem przedłużyli mistrz świata z 2014 w barwach Niemiec napastnik Lukas Podolski oraz hiszpański pomocnik Dani Pacheco. Po ośmiu latach wrócił do klubu 13-krotny reprezentant Polski, obrońca Paweł Olkowski, który ostatnie trzy sezony spędził w tureckim Gaziantep. Z Legii Warszawa przyszedł 19-letni napastnik Szymon Włodarczyk. Z hiszpańskiego Albacete wykupiony został kameruński pomocnik Jean Jules Mvondo, który w minionym sezonie grał w Górniku na zasadzie wypożyczenia.

Pożegnali się obrońcy Przemysław Wiśniewski, Dariusz Pawłowski i Adrian Gryszkiewicz oraz bramkarz Grzegorz Sandomierski.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także