more_horiz
Wiadomości

MŚ piłkarzy ręcznych 2023: Patryk Rombel po losowaniu grup: zrobimy wszystko, by poszukać niespodzianki

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 21:04
- Jeśli jesteśmy zdrowi, potrafimy wygrywać z drużynami z topu. Zdrowie będzie więc najważniejsze - powiedział trener polskich piłkarzy ręcznych Patryk Rombel po losowaniu grup mistrzostw świata 2023 w Polsce i Szwecji. Biało-Czerwoni zagrają z Francją, Słowenią i Arabią Saudyjską.
Polska zagra z Francją, Słowenią i Arabią Saudyjską
Polska zagra z Francją, Słowenią i Arabią SaudyjskąFoto: VLADIMIR SIMICEK/AFP/East News

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Göteborg, Malmö, Sztokholm, Kristianstad i Jönköping (w Szwecji). Ostateczną listę drużyn występujących w mistrzostwach poznamy jeszcze w lipcu po zakończeniu mistrzostw Afryki.

- Zespoły z "dziką kartą" (Słowenia) każdy chce omijać. Wiadomo, że one nie są zapraszane przez przypadek. W losowaniu trzeba się pogodzić, że na wynik nie ma się wpływu. Walczyć, by wygrać przynajmniej dwa spotkania i awansować, bo droga w drugiej rundzie wydaje się być troszkę mniej najeżona kolcami. Mamy jedną z trzech najtrudniejszych grup na imprezie - ocenił selekcjoner po ceremonii w Katowicach.

Mistrzostwa zostaną rozegrane od 11 do 29 stycznia 2023.

- Na jakieś rewolucje, innowacje, czasu jest mało. Mamy tylko dwa krótkie, siedmiodniowe zgrupowania. Teraz będziemy gromadzili dane o rywalach, dobierali sparingpartnerów. Losowanie było kluczowe, bo możemy zaplanować z kim grać. Pracę zaczynamy w sobotę wieczorem. Będziemy tworzyć bazę danych na temat rywali, ustalać logistykę przygotowań - zaznaczył szkoleniowiec.

W meczu otwarcia Polacy zagrają w katowickim Spodku z Francją.

- Zrobimy wszystko, by poszukać niespodzianki, jaką niewątpliwie byłoby zdobycie punktów. Poprosimy kibiców o dodatkowe wsparcie - zakończył Rombel.

Posłuchaj
00:23 Patryk Rombel 1 Selekcjoner reprezentacji Polski - Patryk Rombel podkreśla, że można było wylosować łatwiejszych rywali (PR1)

Posłuchaj
00:45 Patryk Rombel 2 Trener Rombel liczy na dobry występ w meczu otwarcia mistrzostw, gdzie rywalem Polaków będą Francuzi (PR1)

  

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych, 11-29 stycznia

Grupa A (Kraków)
1. Hiszpania
2. Czarnogóra
3. Chile
4. Iran

Grupa B (Katowice)
1. Francja
2. Polska
3. Arabia Saudyjska
4. Słowenia

Grupa C (Göteborg)
1. Szwecja
2. Brazylia
3. Afryka 2
4. Urugwaj

Grupa D (Kristianstad)
1. Islandia
2. Portugalia
3. Węgry
4. Korea Południowa

Grupa E (Katowice)
1. Niemcy
2. Katar
3. Serbia
4. Afryka 5

Grupa F (Kraków)
1. Norwegia
2. Macedonia Północna
3. Argentyna
4. Holandia

Grupa G (Jönköping)
1. Afryka 1
2. Chorwacja
3. Afryka 3
4. Stany Zjednoczone

Grupa H (Malmö)
1. Dania
2. Belgia
3. Bahrain
4. Afryka 4


Zobacz także

Zobacz także