more_horiz
Wiadomości

MŚ siatkarzy 2022: wszystko już jasne. Znamy terminarz, kiedy grają Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 06:00
Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła oficjalny terminarz tegorocznych mistrzostw świata siatkarzy, które w dniach 26 sierpnia - 11 września odbędą się w Polsce i Słowenii. 
Polscy siatkarze staną przed szansą zdobycia tytułu mistrzów świata po raz trzeci z rzędu
Polscy siatkarze staną przed szansą zdobycia tytułu mistrzów świata po raz trzeci z rzędu Foto: Forum/Reuters/ VALENTYN OGIRENKO

Pierwotnie tegoroczny mundial miał odbyć się w Rosji, jednak turniej został odebrany temu państwu po agresji zbrojnej na Ukrainę. FIVB rozpoczęło więc poszukiwanie zastępczej lokalizacji. Ostatecznie organizację mistrzostw powierzono Polsce i Słowenii.

Polacy zagrają w Katowicach. Na początek mecz z Bułgarią 

We wtorek ogłoszono oficjalny terminarz turnieju i miejsca rozgrywania poszczególnych spotkań. Biało-Czerwoni już wcześniej zostali wylosowani do grupy C, która swoje mecze rozegra w Katowicach.

Podopieczni Nikoli Grbicia turniej rozpoczną 26 sierpnia od spotkania z Bułgarią. Dwa dni później zagrają z Meksykiem, a 30 sierpnia zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi. Wszystkie mecze Polaków zaplanowano na godzinę 20:30.

Katowice będą gościć grupę C oraz grupę A, do której trafiły reprezentacje Ukrainy, Serbii, Tunezji i Portoryko. Pozostałe cztery grupy będą rozgrywały swoje mecze w dwóch halach w Lublanie. 

Mecze 1/8 finału oraz ćwierćfinałów podzielono po równo między Gliwice i Lublanę. Półfinały oraz mecze o brązowy i złoty medal odbędą się natomiast w katowickim Spodku.

Ponad dwa tygodnie wielkiej siatkówki 

Faza grupowa potrwa od 26 do 31 sierpnia. Mecze 1/8 finału rozłożono na cztery dni - od trzeciego do szóstego września. Ćwierćfinały zaplanowano na 7-8 września, natomiast oba półfinały odbędą się dwa dni później. Turniej dobiegnie końca 11 września - tego dnia odbędą się mecz o trzecie miejsce oraz finał. 

Mistrzowskiego tytułu będą bronić Polacy, którzy w finale w 2018 roku ograli w trzech setach Brazylię. Biało-Czerwoni byli mistrzami świata także w 1974 i 2014 roku.

Terminarz grupowych meczów reprezentacji Polski:

26 sierpnia, piątek Polska - Bułgaria (godz. 20.30)
28 sierpnia, niedziela: Polska - Meksyk (20.30)
30 sierpnia, wtorek: Polska - USA (20.30) 

Znamy już szeroki skład Polaków na MŚ siatkarzy >>> Oni powalczą o mistrzostwo świata

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także