Kiełbasińska ósma w biegu na 400 m. Polka tłumaczy swój wynik

2022-07-23, 04:59

Kiełbasińska ósma w biegu na 400 m. Foto: Wang Ying / Xinhua News Agency / Forum

Anna Kiełbasińska była ósma w finałowym biegu na 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene. Zwyciężyła Shaunae Miller-Uibo z Bahamów. Srebrny medal zdobyła Marileydy Paulino z Dominikany, a brązowy Sada Williams z Barbadosu.

>>> Najważniejsze informacje i wszystkie starty Polaków podczas lekkoatletycznych MŚ Eugene 2022, na żywo w Programie 1 Polskiego Radia. Zapraszają Cezary Gurjew i Rafał Bała.

Biegnąca po pierwszym torze Kiełbasińska uzyskała czas 50,81. Złoty medal zdobyła Shaunae Miller-Uibo. Reprezentantka Bahamów osiągnęła najlepszy w tym roku wynik na świecie - 49,11. Druga była Marileydy Paulino z Dominikany - 49,60. Na trzecim miejscu przybiegła Sada Williams, która poprawiła rekord Barbadosu - 49,75. Na podium stanęły wyłącznie zawodniczki z Ameryki Środkowej.

Druga zawodniczka z Europy

Najszybszą Europejką była Holenderka Lieke Klaver, która uzyskała czas 50,33 i zajęła czwarte miejsce. Kiełbasińska była drugą zawodniczką ze Starego Kontynentu w finale.

- Biegałam po pierwszym torze, który nie jest zbyt komfortowy. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale to jest finał mistrzostw świata - zaznaczyła polska sprinterka w wywiadzie dla TVP Sport.

Anna Kiełbasińska jest zadowolona ze swojego występu (IAR) 0:35