BNP PARIBAS Poland Open: nie ma mocnych na liderkę. Iga Świątek z awansem do ćwierćfinału

2022-07-28, 17:16

Iga Świątek pokonała Gabrielę Lee i awansowała do ćwierćfinału turnieju w Warszawie. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Iga Świątek pokonała 6:3, 6:2 Gabrielę Lee w meczu 1/8 finału turnieju BNP PARIBAS Poland Open, rozgrywanego w Warszawie. W kolejnym meczu liderka rankingu WTA zmierzy się z Caroline Garcią.

Iga Świątek w środę zagrała mecz po blisko miesięcznej przerwie. To był jej pierwszy występ od niespodziewanej porażki 2 lipca z Francuzką Alize Cornet w trzeciej rundzie Wimbledonu. Wówczas zakończyła się jej niesamowita seria 37 zwycięstw. W Warszawie pewnie pokonała Magdalenę Fręch 6:1, 6:2.

146. w rankingu WTA Lee w pierwszej rundzie BNP Paribas Poland Open po zaciętym, trzysetowym boju pokonała 3:6, 6:2, 7:5 reprezentantkę Cypru Ralucę Georgianę Serban. Na spotkanie ze Świątek wyszła zmotywowana, ale tenisowa jakość szybko wzięła górę.

W pierwszym secie Rumunka stworzyła Polce pewne problemy, zwłaszcza przy własnym podaniu. Do stanu 3:3 Lee dzielnie walczyła z faworyzowaną rywalką, ale w swoim kolejnym gemie serwisowym musiała uznać wyższość Świątek po podwójnym błędzie i znakomitym forhendzie raszynianki. Set zakończył się wynikiem 6:3.

Druga odsłona meczu była już zupełnie jednostronna. Świątek grała z większą precyzją i w wyższym tempie, które okazało się nieosiągalne dla Lee, która zdołała „urwać” faworyzowanej rywalce tylko dwa gemy – oba przy swoim podaniu.

W ćwierćfinale tenisistka z Raszyna zmierzy się z rozstawioną z piątką Francuzką Garcią, która w drugiej rundzie wygrała z Włoszką Elisabettą Cocciaretto 6:3, 7:5.

W ostatnim czwartkowym meczu gry pojedynczej o awans do ćwierćfinału powalczy Maja Chwalińska. Zmierzy się z rozstawioną z ósemką Chorwatką Petrą Martic. Świątek i Chwalińska to ostatnie Polki, które pozostały w rywalizacji w Warszawie. W środę odpadły Magdalena Fręch, Martyna Kubka oraz Weronika Falkowska.

Wyniki 2. rundy (1/8 finału) gry pojedynczej:
Viktorija Golubic (Szwajcaria) - Kristina Mladenovic (Francja) 6:7 (4-7), 6:2, 6:1
Jasmine Paolini (Włochy, 10) - Clara Burel (Francja) 6:1, 6:7 (1-7), 6:0
Kateryna Baindl (Ukraina) - Sara Errani (Włochy) 6:1, 3:0, krecz - Errani
Caroline Garcia (Francja, 5) - Elisabetta Cocciaretto (Włochy) 6:3, 7:5
Iga Świątek (Polska, 1) - Gabriela Lee (Rumunia) 6:3, 6:2