more_horiz
Wiadomości

MŚ siatkarzy: Nikola Grbić zawęził skład reprezentacji Polski. "Trudna strona pracy trenera"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2022 09:15
Reprezentacja Polski siatkarzy przygotowuje się w Spale do tegorocznych mistrzostw świata. Selekcjoner Nikola Grbić zawęził kadrę do 15 nazwisk. W ekipie Biało-Czerwonych pozostaje dochodzący do zdrowia Wilfredo Leon.
Selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski Nikola Grbić podczas turnieju Ligi Narodów 2022
Selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski Nikola Grbić podczas turnieju Ligi Narodów 2022Foto: print screen/en.volleyballworld.com

Polscy siatkarze w Spale szlifują formę przed mistrzostwami świata, których są współgospodarzami [wspólnie ze Słowenią]. Selekcjoner Nikola Grbić zawęził kadrę do 15 osób.

MŚ siatkarzy 2022 - Nikola Grbić okroił skład reprezentacji Polski. Wilfredo Leon trenuje z kadrą

- Decyzję o "czternastce" na mistrzostwa świata trzeba było podjąć przed meczem towarzyskim z Ukrainą, który zagramy w Radomiu. Pod koniec zeszłego tygodnia zdecydowałem, że trzeba to zrobić już teraz. Wybór zawsze jest bardzo trudny, bo każdy z siatkarzy, którzy trenowali tego lata, zasłużył na udział w czempionacie. Bardzo wysoko cenię ich zaangażowanie i umiejętności. Taka niestety jest ta trudna strona pracy trenera. Treningi w mniej licznej grupie pozwalają na zachowanie dużego rytmu i dają komfort pracy, którego w tym momencie bardzo potrzebujemy - uzasadnił swoje decyzje Grbić. 

W Spale wraz z grupą pozostaje Wilfredo Leon. - Wilfredo trenuje zgodnie ze swoim programem, nie jest jeszcze gotowy do uczestniczenia w treningu w ustawieniach 6 na 6. Jest pełnoprawnym członkiem naszej grupy, polskiej reprezentacji. Cieszymy się, że jest z nami. Mamy okazję widzieć, jak przebiega jego powrót do normalnej dyspozycji. Czy zdąży przed MŚ? Zobaczymy pod koniec tego tygodnia - dodał. 

Towarzyski mecz z Ukrainą i Memoriał Wagnera w Krakowie

W sobotę Polacy zagrają w Radomiu towarzysko z Ukrainą, która została dokooptowana do grona uczestników MŚ po wykluczeniu Rosji, a w dniach 18-20 sierpnia wystąpią w Krakowie w Memoriale Wagnera, w którym zmierzą się z drużynami Iranu, Argentyny i Serbii.

Posłuchaj
06:00 Świderski.mp3 MŚ siatkarzy 2022. O szansach i oczekiwaniach z prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastianem Świderskim rozmawiał Grzegorz Nowaczyk (IAR)

MŚ siatkarzy - kiedy i z kim grają Polacy?

Podopieczni Nikoli Grbicia turniej MŚ rozpoczną 26 sierpnia od spotkania z Bułgarią. Dwa dni później zagrają z Meksykiem, a 30 sierpnia zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi. Wszystkie mecze Polaków zaplanowano na godzinę 20:30.

Faza grupowa MŚ siatkarzy potrwa od 26 do 31 sierpnia. Mecze 1/8 finału rozłożono na cztery dni - od trzeciego do szóstego września. Ćwierćfinały zaplanowano na 7-8 września, natomiast oba półfinały odbędą się dwa dni później. Turniej dobiegnie końca 11 września - tego dnia odbędą się mecz o trzecie miejsce oraz finał.


Skład reprezentacji Polski
:

rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba

atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek

libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

Czytaj także:

red/PZPS/PAP/IAR

Zobacz także

Zobacz także