more_horiz
Wiadomości

Liga Mistrzów: Dynamo Kijów - Benfica Lizbona. Wicemistrz Ukrainy znów zagra w Łodzi!

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 10:26
Pierwszy mecz czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023, w którym Dynamo Kijów zagra z Benfiką Lizbona odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi.
Piłkarze Dynama Kijów pierwszy mecz czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Benfiką Lizbona rozegrają na stadonie ŁKS-u Łódź
Piłkarze Dynama Kijów pierwszy mecz czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Benfiką Lizbona rozegrają na stadonie ŁKS-u ŁódźFoto: East News/LUKASZ SZELAG/REPORTER

>>> ATAK NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

Liga Mistrzów. Mecz Dynamo Kijów - Benfica Lizbona na stadionie ŁKS-u Łódź

To już nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Dynamo Kijów swój "domowy" mecz w walce o Ligę Mistrzów rozgrywa w Łodzi. Wcześniej w ramach II rundy eliminacyjnej Champions League podopieczni Mircei Lucescu podejmowali na stadionie ŁKS-u Łódź turecki Fenerbahce Stambuł.

Spotkanie eliminacyjne LM Dynamo Kijów - Benfica Lizbona odbędzie się w środę 17 sierpnia o godz. 21.00 w Łodzi.

We wcześniejszej fazie kwalifikacji Dynamo wyeliminowało austriacki Sturm Graz

Kiedy mecze IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów?

Spotkania czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów odbędą się w dniach 16 i 17 sierpnia oraz 23 i 24 sierpnia. Zwycięzcy tych konfrontacji będą mieli zapewniony awans do fazy grupowej rozgrywek.

Finał obecnej edycji Ligi Mistrzów został zaplanowany na 10 czerwca 2023 roku. Mecz o trofeum odbędzie się na stadionie im. Ataturka w Stambule. Tytułu najlepszej drużyny klubowej Starego Kontynentu broni Real Madryt.


***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Czytaj także:

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także