Robert Lewandowski z pierwszą bramką w barwach Barcelony. Popis "Blaugrany" na Camp Nou [WIDEO]

2022-08-07, 22:06

Robert Lewandowski zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Barcelony . Foto: IMAGO/Siu Lau/Imago Sport and News/East News

Robert Lewandowski już w 3. minucie wpisał się na listę strzelców w meczu o Puchar Gampera z UNAM Pumas, w którym Barcelona zwyciężyła aż 6:0. Polski snajper dołożył też dwie asysty, a świetna dyspozycja pozwoliła mu otrzymać nagrodę MVP meczu.

Popis Lewandowskiego na Camp Nou

Jeszcze przed startem La Ligi FC Barcelona rozgrywała na Camp Nou tradycyjny mecz o Puchar Gampera. Przed rokiem "Blaugrana" pokonała Juventus Turyn (3:0).

Było to ostatnie spotkanie przed inauguracją sezonu La Liga, która zaplanowana jest w stolicy Katalonii - 13 sierpnia z Rayo Vallecano.

Premierowy mecz na Camp Nou nie mógł się rozpocząć lepiej dla polskiego snajpera. Już w 3. minucie otrzymał podanie od Pedriego, po czym opanował piłkę i z ostrego kąta umieścił ją w siatce.

Po chwili "Lewy" odwdzięczył się koledze z drużyny, asystując mu przy drugim trafieniu dla "Blaugrany". Pedriego obsłużył też przy czwartej bramce, która padła w 19. minucie. W międzyczasie do siatki trafił Ousmane Dembele.

W 25. min. Lewandowski był bliski zdobycia swojej drugiej bramki, ale po świetnym podaniu Dembele trafił w słupek.

Kibice pokochali Polaka

Po przerwie "Lewy" pozostał na boisku i brał udział w akcji, która zakończyła się w 49. minucie golem strzelonym przez Gabończyka Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Chwilę później Polak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Gonzalezem.

W drużynie gości jaśniejszą postacią był były zawodnik Barcelony Brazylijczyk Dani Alves.

"Lewy" opuścił murawę w 60. minucie, żegnany oklaskami. Zastąpił go Memphis Depay, któremu odebrał... "dziewiątkę" na koszulce (Holender grał z numerem 25). W piątek "Lewy" został zaprezentowany kibicom na Camp Nou w takim właśnie trykocie.

Wynik meczu ustalił po indywidualnej akcji inny Holender Frenkie de Jong w 84. minucie.

To był czwarty występ kapitana reprezentacji Polski w składzie "Dumy Katalonii". W towarzyskich meczach za oceanem z Realem Madryt (1:0), Juventusem Turyn (2:2) i New York Red Bulls (2:0) nie strzelił gola.

De Jong 84'

Robert Lewandowski po 12 latach opuścił Bundesligę. Z Bayernem Monachium, w którym występował od 2014 roku, wywalczył osiem tytułów mistrza Niemiec, a wcześniej dwa w barwach Borussii Dortmund. Łącznie siedmiokrotnie był królem strzelców Bundesligi, w której zdobył 312 bramek w 384 występach. Do tego w 2020 roku triumfował z Bawarczykami w Lidze Mistrzów