more_horiz
Wiadomości

Mistrzostwa Europejskie mają sens? Krzysztof Kuzak: kibice zwracają uwagę na bardziej prestiżowe dyscypliny

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2022 10:59
W poniedziałek rozpoczęły się 25. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, jednak Mistrzostwa Europejskie rozpoczęły się już 11 sierpnia. - Pierwsze takie zawody zorganizowano cztery lata temu w Glasgow i w Berlinie, czyli wtedy dwa miasta były gospodarzami takich multidyscyplinarnych zawodów i już wtedy zastanawiano się czy taka impreza ma sens - zaznaczył Krzysztof Kuzak z Polskiego Radia.
25. Mistrzostwa Eruropy w Lekkoatletyce odbędą się w dniach 15-21 sierpnia 2022 roku na Stadionie Olimpijskim w Monachium
25. Mistrzostwa Eruropy w Lekkoatletyce odbędą się w dniach 15-21 sierpnia 2022 roku na Stadionie Olimpijskim w MonachiumFoto: KAI PFAFFENBACH/Reuters/Forum

"Kibice zwracają uwagę na bardziej prestiżowe dyscypliny"

25. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce rozpoczęły się w poniedziałek 15 sierpnia i potrwają do 21 sierpnia na Stadionie Olimpijskim w Monachium. Reprezentacja Polski liczy 81 zawodników. W kadrze Biało-Czerwonych znaleźli się m.in. najlepsi młociarze świata Pawła Fajdek i obrońca tytułu Wojciech Nowicki, którzy przystąpią do rywalizacji w środę, 17 sierpnia.

W Monachium, w multidyscyplinarnych mistrzostwach Europy o medale walczą także zawodnicy innych dyscyplin: kolarze, tenisiści stołowi, kajakarze, trwa też rywalizacja na ściance wspinaczkowej.

Jak wskazał Krzysztof Kuzak "z jednej strony te mniej popularne dyscypliny zatracają się w tej imprezie".

- Ponieważ kibice zwracają uwagę przede wszystkim na te bardziej prestiżowe dyscypliny. Z drugiej strony argumentowano, że jest to ciekawa impreza dla samych sportowców, ze względu na to, że rywalizują w prestiżowych zawodach - powiedział dziennikarz sportowy.

"Ciekawa impreza również dla mieszkańców"

Gość Polskiego Radia 24 przyznał, że "na pewno jest to też ciekawa impreza dla mieszkańców miasta, które jest organizatorem". - Mają oni szeroki wybór atrakcyjnych zawodów na przestrzeni kilkunastu dni, to takie można powiedzieć mini igrzyska - zaznaczył.

- Z kolejnej strony mówi się, że po co organizować takie zawody skoro i tak już od kilku lat są igrzyska europejskie, gdzie rywalizuje się w kilkunastu dyscyplinach. Za rok będziemy mieli takie zawody w Krakowie i Małopolsce, które będą prawdopodobnie kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Paryżu, więc są głosy i za, i przeciw organizowaniu tego typu imprezy - mówił Krzysztof Kuzak.

>>> Sprawdź informacje o wszystkich dyscyplinach Mistrzostw Europejskich Monachium 2022

Posłuchaj
23:13 magazynnns.mp3 Krzysztof Kuzak o multidyscyplinarnych mistrzostwach Europy ("Magazyn Sportowy") 

>>> Program ME w Lekkoatletyce

Zobacz także

Zobacz także